harce

harce 1. «swawolna zabawa» 2. «popisy zręczności i gonitwy w jeździe konnej» 3. «sz»

musgrave i sprawa Adama

with one comment

lokalnie – musgrave aka mass grave
jak już pisałem w nocy z piątku na sobotę w hurtowni Musgrave (sklepy Supervalu i Centra) odbył się dziki strajk strajk pracowników agencyjnych (imigrantów) i irlandzkich pracowników, właśnie dotarła do mnie wiadomość że według wyliczeń pracowników hurtownia straciła wtedy około 20 tysięcy euro ( kary za niewypełnienie kontraktów ze sklepami, czekający na towar kierowcy, krótsze terminy ważności itp) więc jak widać wyzysk pracowników mimo wszystko nie popłaca :] według info morale wysokie, ale akcje powoli przejmuje SIPTU co może oznaczać problemy, jako że ci zajmują się głównie pomaganiem szefom… (szefostwo uznaje tylko SIPTU jako stronę negocjacji, mimo że paru pracowników należy do IWU), zobaczymy jak sprawa się rozwinie

jeśli chodzi o Adama;

Dość prokuratorsko – policyjnej maskarady! Nikt z władzy sądowniczej, prokuratorskiej, policyjnej nie będzie mnie osądzał i nie będzie decydował o mnie. Nie dostaniecie mnie nigdy żywego.

całość oświadczenia na CIA

już raz pisałem trochę na temat (po połowie posta), dla wyjaśnienia: Adam jest jednym z zatrzymanych na demonstracji w maju 2005, w sumie zatrzymano 11 w tym dwie w dość absurdalnych warunkach – dziennikarza indymedia oskarżono o napaść na funkcjonariusza, ale miał szczęście i dużo pomocy która chyba nawet bardziej należała by się Adamowi, prokurator oddalił sprawę z powodu niewinności (czego praktycznie nigdy nie robią) – ciężko powiedzieć czy zatrzymanie Adama nie było nawet bardziej absurdalne – nie uczestniczył on w demonstracji, a podbiegł zobaczyć co się dzieje, kiedy zobaczył kotłowaninę z policją przy placu bankowym, gdzie robił zakupy, jako dawny działacz opozycji dobrze wiedział czemu i komu służy policja, jednak nie spodziewał się że policja puści ciągniętą dziewczynę której chciał pomóc i złapie jego. bez powodu, co już raz orzekł sąd (psy miały pecha bo trafiło na uczciwą sędzinę; filmik indymedia). na komisariacie Adam został pobity, postawiono mu zarzuty za stawianie oporu i chyba napaści na funkcjonariusza. niedawno miała się odbyć kolejna rozprawa w ich sprawie, (na tą okoliczność raport na indymediach) ta wytoczona przez policję, prowadzona przez inną sędzinę/ego, już we wcześniejszym oświadczeniu (którego kopii niestety nie mam) Adam wyjaśnił dlaczego nie wierzy w sprawiedliwość systemu sądowniczego i nie podda się jego woli, teraz potwierdził to i wcielił słowa w czyny. jak mówi stary anarchistyczny slogan „solidarność naszą bronią”.

ja mogę powiedzieć tylko jedno – jestem z Tobą i możesz oczekiwać ode mnie wszelkiej koniecznej pomocy.

Reklamy

Written by harce

3 Maj, 2007 @ 21:13

Jedna odpowiedź

Subscribe to comments with RSS.

  1. smutne…
    i że nadal są zwolennicy autorytarnych systemów :(

    CognaC

    7 Maj, 2007 at 20:07


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: