harce

harce 1. «swawolna zabawa» 2. «popisy zręczności i gonitwy w jeździe konnej» 3. «sz»

G8 – ranni z blokad

leave a comment »

na CIA pojawiło się dziś info o ranionych przez policję podczas blokad, otaczających Heiligendamm dokładniej tej na której akurat byłem czyli bramy zachodniej. jak właśnie podrzuciła mi monster raport niemieckich indymediów o przemocy policyjnej podczas G8 podaje że woda której użyto do spacyfikowania akcji zmieszana była z gazem łzawiącym, o czym sama też wspominała… tego patentu nie stosuje jeszcze polska policja ale filmowałem wykład grupy pigbrother.info pokazującej efekty działania takiej broni, do wglądu na ich stronach, monster miała lżejsze ale podobne objawy.

tak więc dwie rzeczy: po pierwsze nie dość było zupełnie niepotrzebnej przemocy wobec pacyfistycznej do zniesmaczenia akcji, do zepchnięcia ludzi z drogi, a potem 100 metrów w dół zbocza wykorzystano pewnie ze dwie setki policjantów i 9 armatek wodnych, to dodatkowo wodę nasycono gazem łzawiącym który mimo swojej subtelnej nazwy jest bronią chemiczną która w dostatecznie dużym stężeniu może zabić, albo w formie takiej jak tu zadać rany które będą się goić bardzo długo. pytanie jaka jest racjonalność użycia takiej broni przeciwko ludziom siedzącym na drodze, a więc obywatelem których policja powinna bronić było by raczej retoryczne.

za jakiś czas opublikujemy film z tej blokady, a jutro otrzymam kosztorys naprawy mojej kamery która została tam finalnie dobita przez policję.

a właśnie, całkiem fajny reportaż z początku blokady, o dziwo opublikowany w gazecie wybiórczej: „byłem palcem niebieskim

Reklamy

Written by harce

17 Czerwiec, 2007 @ 14:41

Napisane w anarchia, media, represje

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: