harce

harce 1. «swawolna zabawa» 2. «popisy zręczności i gonitwy w jeździe konnej» 3. «sz»

yes meni atakują i zostają zaatakowani

leave a comment »

tłumaczenie informacji którą wygrzebałem z tiketach na riseupie, opublikowana na początku miesiąca, ale dalej aktualna, więcej informacji (po angielsku) na stronie Yes Men w tym linki do artykułów opisujących ich akcje gdzie przekonali 300 reprezentantów „przemysłu” do poniższego pomysłu, oryginalna wiadomość (tylko dla osób mających mejle na riseup.net), jest to raczej prośba o pomoc techniczną, dlatego skróciłem drugą połowę do ostatniego akapitu (reszta to wierne tłumaczenie), na szybko przetłumaczyłem też początek artykułu z angielskiej wikipedii, w razie gdyby ktoś nie wiedział zupełnie nic o Yes Menach, na polskiej wikipedii, ale radzę przeczytać raczej tekst angielski oraz ich stronę

EXXON HAKUJE YES MENÓW

Dzień po tym jak Yes Mani opublikowali satyryczną informację jakoby ExxonMobil planował przerobić miliony ofiar zmian klimatycznych w zupełnie nowe paliwo o nazwie Vivoleum, dostawca łącza zamknął Vivoleum.com, „stronę promocyjną” rzekomego paliwa oraz odciął serwer pocztowy Yes MAnów, w odpowiedzi na skargę której autora nie chcą zdradzić. Dostawca, Broadview Networks, wymusił także usunięcie wszelkich wzmianek o Exxon ze strony TheYesMan.org zanim przywrócił dostęp do poczty elektronicznej.

Yes Meni zakładają że skargę wystosował Exxon. „Jako że parodia jest broniona przez prawo USA, Exxon musiał uznać że ludzie oglądający stronę przyjmą Vivoleum za prawdziwy produkt Exxon, a nie za parodię” powiedział Yes Man Mike Bonanno. „polityka Exxon już teraz przyczynia się do 150.000 śmierci rocznie wynikających ze zmian klimatycznych” dodaje Yes Man Andy Bichlbaum. „Więc być może to prawdopodobne. Cóż za zasoby!”

Po otrzymaniu skargi, 15 czerwca, Broadview dodało „filtr” który wyłączał adres IP Vivoleum.com (64.115.210.58) a także zablokowali możliwość wysyłania emaili z pod głównego adresu Yes Menów (64.155.210.58). Nawet po usunięciu wszystkich logo Exxon z obu stron a we wtorek (19tego) na Vivoleum.com dodano stopkę, Broadview dalej nie wyłączyło filtru. (Stopka głosiła: „Mimo że Vivoleum nie jest prawdziwym programem ExxonMobil, równie dobrze mogła by nim być.”)

Broadview przywrócił dostęp do obu IP w środę, po tym jak strona Vivoleum.com została kompletnie zamknięta a wszelkie wzmianki o Exxon usunięto ze strony TheYesMen.org

O ile ten problem został tymczasowo rozwiązany, historia daleka jest od końca. Tymczasem wynikły dwa większe problemy, ze względu na które proszą o pomoc – grupa Thing.net dotąd spółdzieląca serwerownie między innymi z Yes Menami, ze względu na zerwanie umowy z dotychczasowym dostawcą łącza i coraz większymi problemami z cenzurą wynosi się do Niemiec, więc trzeba gdzieś przenieść serwery należące do Yes Menów i potrzeba dla nich administratora.

film reklamowy i jednocześnie pamiątka ku pamięci ochotnika Regiego (video; mov, angielski – zdecydowanie polecam, prezentowane przez Yes Menów na konferencji przemysłu energetycznego :] )

przy okazji polecam świetny blog o „oil peek” czyli nadchodzącym kryzysie energetycznym „(r)ewolucja”

Reklamy

Written by harce

11 Lipiec, 2007 @ 00:26

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: