harce

harce 1. «swawolna zabawa» 2. «popisy zręczności i gonitwy w jeździe konnej» 3. «sz»

All your files are belong to us!

2 Komentarze

właśnie wrzuciłem na CIA i indyka artykuł na temat próby wymuszenia kluczy do zaszyfrowanej korespondencji pewnej brytyjskiej aktywistki praw zwierząt. oczywiście jest to problem, tym bardziej że poza błędem proceduralnym tamtejsze władze mają już do tego prawo, więc niewykluczone że i w nasze strony zagości. jak jak pisałem w sprawie zarzutów o pedofilię – podrzucić komuś plik to nie problem, jeszcze śmieszniej jeśli można zostać aresztowanym za to że na komputerze jest jakikolwiek zaszyfrowany plik…

w komentarzach pod artykułem na registerze, jest sporo krzyku o „terroryzmie” ale i parę ciekawych uwag – najważniejsza to zwrócenie uwagi na truecrypta – program o trzech istotnych możliwościach – po pierwsze nie da się (według dostępnej wiedzy matematycznej) określić czy plik zaszyfrowany truecryptem jest rzeczywiście zaszyfrowanym plikiem (wygląda jak losowy ciąg znaków), więc ciężko go wykryć (o ile ktoś nie nazwie go zaszyfrowane.tc) po drugie nie da się określić jakim programem i typem szyfru został dany plik zaszyfrowany, po trzecie i najważniejsze – true crypt pozwala na ukrycie zaszyfrowanego pliku wewnątrz zaszyfrowanego pliku co jest niemożliwe do wykrycia i pozwala udostępnić władzą hasło do „pierwszego poziomu” zawierającego powiedzmy kolekcję porno, wstydliwa rzecz wiadomo. możliwości truecrypta w tym zakresie świetnie opisuje i tłumaczy artykuł o true crypt z 15 numeru magazynu dragonia – polecam uważnej lekturze.

cóż. All your files are belong to us!. nadchodzi rok 1984, trza się bronić.

Reklamy

Written by harce

15 Listopad, 2007 @ 23:10

Komentarze 2

Subscribe to comments with RSS.

 1. Hej. Nie masz może linka do innej stronki z tym numerem magazynu? Pobieram już z trzeciego serwera i nie mogę wykapować pliku pdf.
  A może byś to wrzucił gdzieś na serwer jeśli masz?

  Siemka

  inirudebwoy

  19 Listopad, 2007 at 18:19

 2. dragonia_nr15.pdf

  bez załączników do czasopisma, sam PDF

  harce

  19 Listopad, 2007 at 18:35


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: