harce

harce 1. «swawolna zabawa» 2. «popisy zręczności i gonitwy w jeździe konnej» 3. «sz»

jak wprowadzić patenty na oprogramowanie?

leave a comment »

w poście „Patenty na oprogramowanie powrócą?” na swoim blogu Sierp zwrócił właśnie uwagę na to jak zaraz możemy obudzić się z realnym zagrożeniem patentów na oprogramowanie, zdecydowanie polecam ten post, tym bardziej jeśli nie macie pojęcia o co chodzi lub sądzicie że to nie ważne.

moim zdaniem jest to w tej chwili zagrożenie porównywalne z patentowaniem genotypu – potencjalnie może doprowadzić do podporządkowania większej części populacji ziemi garstce korporacji od której łaski lub niełaski zależeć będzie czy ktoś jest legalny czy nie legalny; jesz(hodujesz) opatentowane rośliny bez odpowiedniej licencji, używasz jakiejkolwiek technologii informatycznej nie opłacając odpowiedniej licencji – można cię aresztować. brzmi to pewnie nierealnie ale pewnie tylko z naszej perspektywy 1 czy 2giego świata gdzie jeszcze zachowywane są pozory – mam kontakt z lekarzem pracującym u podnóża Kilimandżaro który już usłyszał że używanie danego zioła jest nielegalne jako że zostało ono opatentowane. pisałem o tym na starym forum anarchistycznym, niestety post przepadł razem z forum.

w skrócie – nie jestem fanem reformizmu ale nie odebranie przeciwnikowi broni kiedy nie jest jeszcze dostatecznie silny żeby jej użyć jest głupotą.

Reklamy

Written by harce

30 Listopad, 2007 @ 00:50

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: