harce

harce 1. «swawolna zabawa» 2. «popisy zręczności i gonitwy w jeździe konnej» 3. «sz»

Dostęp do Freenode przez TOR

leave a comment »

jest to tłumaczenie tekstu który można znaleźć pod tym adresem: http://freenode.net/irc_servers.shtml#tor

Obecny adres ukrytej usługi Tora dla freenode to mejokbp2brhw4omd.onion. Dla użytkowników Tor z kluczami gpg którym nie przeszkadza bycie indyntofikowanymi przy ich użyciu, oferujemy osobną ukrytą usługę; 5t7o4shdbhotfuzp.onion. Ta druga jest autoryzowana przy użyciu kombinacji nicka i hasła więc nie będzie zablokowana podczas okresów generalnego nadużycia możliwości sieci Tor.
Wysyłanie na tor at freenode dot net swojego nicka i hashu hasła podpisanych razem. Wymagany hash może zostać wygenerowany albo

na irc: /quote makepass

albo

w terminalu: mkpasswd -H md5

To rozpocznie proces. Następnie jeśli wolisz zaszyfrować swój hash ( :] ), możesz to zrobić przy użyciu klucza publicznego 0x035D6B1D. Standardowym sposobem żeby to zrobić będzie użycie takiej komendy:

echo ‚ ‚ | gpg –gnupg -sea -r 035D6B1D

Potrzebujemy kopii twojego klucza publicznego żeby zweryfikować podpis, więc upewnij się że go dołączysz o ile nie jest dostępny w publicznej sieci serwerów kluczy.

Poziom utajenia jest cały czas poprawiany i jest całkiem akceptowalny. Zawsze możesz znaleźć wskazanie na nasze ukryte usługi Tora na DNS freenode.net, w zapisie unresolved CNAME, irc.tor.freenode.net, który można przywołać np. przez *nixową linię komand:

dig +short irc.tor.freenode.net cname

jeśli twój klient IRC obsługuje socks5 z remote dns, możesz po prostu połączyć się z adresem .onion Inaczej użyj funkcji „mapaddress” Tora żeby sfingować adres. (Nie zalecamy używania Privoxy z irssi. To niepotrzebne. Po prostu użyj rozwiązania ‚mapaddress’ i komendy torify irssi do uruchomienia.) Dodaj linijkę do swojego torrc*, tak jak w tym przykładzie:

mapaddress 10.40.40.40 mejokbp2brhw4omd.onion
mapaddress 10.40.40.41 5t7o4shdbhotfuzp.onion

Pamiętaj żeby zrestartować (albo zapodać HUP) Tora jeśli mieniasz swój torrc. Po wykonaniu zmiany po prostu połącz swojego storyfikowanego klienta IRC do IP które podałeś przy definicji mapaddress dla usługi freenode. Tor wewnętrznie dokona konwersji adresu i połączysz się z freenode. Poza zapewnieniem poufności lokalizacji, ukryta usługa Tora zapewnia szyfrowanie „end-to-end” (na obu końcach), zapewniając funkcjonalność zbliżoną do ircs / irc-ssl.

Potrzeba tylko tyle. Doceniamy wasze użycie freenode przez ukryte usługi Tor. Jeśli chcecie nam pomóc wysokiej jakości dostęp, prosimy rozważcie udostępnienie transferu pośredniczącego sieci Tor. Po prostu skonfiguruj swojego Tora jako serwer i zdecyduj ile łącza chcesz przeznaczyć na dla sieci. Nie musisz zostawać „nodem wyjściowym” —możesz ustalić warunki wyjściowe na „reject *:*” i mimo wszystko pomóc nam nadrobić transfer który przeznaczamy na ukrytą usługę freenode.


*jedna uwaga do linkowanego tekstu: jeżeli używacie GUI dla Tor pod linuxem lokalizacja waszego torrc to nie sugerowane tam tylko ~/.vidalia/torrc (czyli w katalogu domowym, w foderze vidalii)

Reklamy

Written by harce

21 Luty, 2008 @ 16:33

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: