harce

harce 1. «swawolna zabawa» 2. «popisy zręczności i gonitwy w jeździe konnej» 3. «sz»

kompromitacja Mociorowskiego

with one comment

poniższy tekst jest moją odpowiedzią na żałosny artykuł „kompromitacja antyfaszystów z pałami” Mirosława Maciorowskiego, inną odpowiedź przed chwilą znalazłem na portalu CIA, poniższa wersja napisana jest moim zwyczajowym stylem, panu Maciorowskiemu postaram się dostarczyć wersję napisaną „poprawnie”.

w swoim artykule ogłasza pan kompromitację antyfaszystów. skompromitowali się podług pana bijąc „samotnego narodowca” – niewinnego faszystę [sic!]. zgodzę się z jednym – do kompromitacji owszem doszło, z pewnością skompromitowało się parę osób, jednak nie ma pomiędzy nimi ogółu antyfaszystów.

skompromitował się Pan pisząc artykuł na bazie zdjęcia. jeśli wierzyć podpisom nie jest to zdjęcie wykonane przez pana tak jak i nie pisał pan relacji z wydarzeń tego dnia, więc proszę mi powiedzieć – czy widział pan na własne oczy owego samotnego „narodowca” czy widział go pan na zdjęciu które obejmowało akurat tylko jego i paru antyfaszystów?
skompromitowali się, wcześniej, przyjaciele owego samotnego faszysty którzy porzucili go samego podczas ucieczki przed antyfaszystami. podkreślam że była to ucieczka po ich własnym ataku na przechodniów. ataku na który odpowiedzieli znajdujący się nieopodal antyfaszyści. i w tym miejscu panie Maciorowski opieram się nie na zdjęciu tylko na relacjach osób które widziały całe zajście.
czy na prawdę uważa pan że przygotowany do walki antyfaszysta, według pana przygotowany jak „pseudokibic na ustawkę” nie miał by przy sobie niczego żeby zakryć twarz? potrzeba dla porównania załączyć zdjęcia przygotowanych na konfrontację antyfaszystów? a skoro jesteśmy przy pytaniach to ile osób widział pan zadających ciosy? ile z tych osób miało pałki?

nie kwestionuje pan zresztą tego jak uzbrojona na tą (jak i każdą inną demonstracje) przyszła policja. pan najwyraźniej nie ale ja jestem przekonany że gdy ulicami ponownie maszerują narodowi socjaliści (trzeba przypomnieć panu inną nazwę tej ideologii?) pałka w ręku obywatela nie jest przejawem kompromitacji ale zdrowego rozsądku. już nie raz policja udowodniła że nie potrafi wypełnić swoich obowiązków i obronić „obywateli” wtedy kiedy powinna to zrobić. ponownie też udowodniła że jest strukturą podporządkowaną decyzją politycznym i wypełniającą polecenia przełożonych niezależnie od ich uzasadnienia w prawie którego rzekomo broni, chyba że w demokratycznym państwie głupi okrzyk jest podstawą do aresztowania 200 osób należących do legalnie działających organizacji politycznych.*

jeżeli wybiera pan pozycję „intelektualisty który nie ma z tym nic wspólnego” jest to pański wybór jednak moim zdaniem powinien pan spojrzeć w przeszłość i po pierwsze uszanować odwagę tych którzy mają jej dość by pokazać swój sprzeciw wobec odradzającego się faszyzmu na ulicach a po drugie zastanowić się czy nie skończy pan tak jak swojego czasu wielu niemieckich intelektualistów zastanawiając się co oni robili kiedy rodziło się monstrum.

* chciał bym zaznaczyć że nie bronie tych ludzi, uważam ich za nowe, polskie wydanie nazistów; brałem i będę brał udział, a także wyrażałem i będę wyrażał poparcie dla wszelkich adekwatnych działań mających na celu wyparcie tej tak jak i każdej innej totalitarnej zarazy z ulic. tak uważam przemoc fizyczną za adekwatny środek jeśli nie możliwe są bardziej cywilizowane metody przeciwdziałania.

Reklamy

Written by harce

15 Kwiecień, 2008 @ 14:29

Napisane w anarchizm, media

Jedna odpowiedź

Subscribe to comments with RSS.

  1. brak mi slow, trafione w samo sedno. ja tak nie potrafie:( poza tym mi odrazu towarzysza emocje nie pozwalajace ogarnac i uporzadkowac mysli. pisac ze sie zgadzam z trescia chyba juz nie musze (ale napisalem;p) z czego ja wylacznie czyt. wersje z komentarza pod artykulem;)
    pozdrawiam czlowieka swiadomego zagrozenia jakim sa przejawy faszyzmu!

    TheZerter

    15 Kwiecień, 2008 at 15:29


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: