harce

harce 1. «swawolna zabawa» 2. «popisy zręczności i gonitwy w jeździe konnej» 3. «sz»

jak uruchomić starsze wtyczki w firefoxie 3

2 Komentarze

poniższe to luźne (ale nie w zakresie technicznym ;]) tłumaczenie tekstu z computerworld, szukałem jakiś czas takiego rozwiązania a pewnie nie tylko mi się przyda. autor parokrotnie podkreśla że wszystko robicie na własną odpowiedzialność więc mu zawtóruję – przetestowałem tą metodę i u mnie działa, ale jeżeli zwali wam firefoxa, unicestwi windoze albo zabije kota to nie jest to moja wina (ani oryginalnego autora). w ramach skromnych zasobów czasu które mam mogę spróbować coś pomóc, ale nie mogę pomocy obiecać.

Żeby umożliwić użycie starszych wtyczek w najnowszym FF wystarczy wyłączyć funkcję sprawdzania numeru wersji które następuje przed załadowaniem listy wtyczek. Żeby to zrobić trzeba stworzyć nowe ustawienie preferencji – w pasku adresu przeglądarki wpisz „about:config” (oczywiście bez cudzysłowu), i prawy klik na listę preferencji żeby wywołać menu kontekstowe. W menu wybierz „dodaj ustawienie typu” i dalej „wartość logiczna – boolean”. Po zapytaniu o nazwę nowego ustawienia wklej: „extensions.checkCompatibility” (znów bez cudzysłowu) oczywiście lepiej nie pomylić się z nazwą. Program zapyta o wartość logiczną – wybieramy ‚false’ (fałsz).

Teraz czas na restart Firefoxa. Powinno wyskoczyć ostrzeżenie że wyłączone zostało sprawdzanie wersji. Możesz się upewnić zaglądając do menu ‚Narzędzia -> Dodatki’ i potwierdzić że wszystkie twoje wtyczki są ponownie włączone.

W najgorszym wypadku twoja przeglądarka może paść po restarcie, będzie trzeba ręcznie usunąć wpis. W tym celu należy znaleźć plik „prefs.js” w katalogu profile Firefoxa, otworzyć go dowolnym edytorem tekstu (gedit albo notepad) i usunąć właśnie stworzoną preferencję.

Pamiętajcie że jest to obejście zasadnego zabezpieczenia, więc jak tylko wypuszczony zostanie finalny FF i wszystkie dodatki w stosownej wersji należy to ustawienie usunąć – tak z powodów bezpieczeństwa jak i stabilności programu.

jeśli o inne tłumaczenia chodzi, właśnie zaciągnąłem się do składu tłumaczącego biuletyny riseup i dobijam do połowy tłumaczenia TorK który zgodnie z poleceniem w komentarzach okazał się świetnym programem – więcej o nim jak skończę lokalizacje :)

Reklamy

Written by harce

22 Maj, 2008 @ 15:04

Komentarze 2

Subscribe to comments with RSS.

  1. Dobra rzecz, szkoda, że w pracy u mnie nie działaja wtyczki. Zobaczę jak w domu to zadziała.

    inirudebwoy

    23 Maj, 2008 at 17:41

  2. […] nowy firefox! a do tego wine i dokumenty 18 czerwiec, 2008 dzień ściągania firefoxa – zapraszam na polską stronę która przedstawia też nowe możliwości przeglądarki, jeżeli okaże się że używacie jakichś wtyczek które nie mają jeszcze nowej wersji, odsyłam do posta na temat ich uruchamiania […]


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: