harce

harce 1. «swawolna zabawa» 2. «popisy zręczności i gonitwy w jeździe konnej» 3. «sz»

haking i wybuchy atamowe

4 Komentarze

w końcu wygrzebałem porządniejsze info na temat aresztowanych hiszpańskich anarchistycznych hakerów (krakerów), o których niedawno było w miarę głośno. do niedawna najbogatszą wiadomością był nius AFP opublikowany w serwisie ABC (ang). ale dzisiaj znalazłem bloga CyberCrime & Doing Time i porządny artykuł na temat owych hakerów(ang). nie są analizowane ich motywacje polityczne (raczej jest to określone po prostu jako ekologia), ale warto przejrzeć jeśli kogoś interesuje temat, ktoś zrobił nie najgorszy research na temat tej grupy. wśród zatrzymanych są prawdopodobnie an0de, ka0x, Xarnuz, crane0x, S0cratex i Piker jednak hiszpańska policja nie ujawnia ich danych jako że część z nich jest nieletnia (najstarszy członek grupy miał 21 lat).
jest to zresztą ciekawa sprawa z punktu widzenia anarchistycznej solidarności – jak ma działać ABC/ACK wobec osób które z natury swej działalności są często wyalienowane z głównego nurty działalności anarchistycznej? w końcu jest pewna ilość czasu którą potrzeba poświęcić na osiągnięcie sprawności na tym polu i raczej ciężko to pogodzić z innymi formami aktywizmu. ‚hakerzy’ anarchiści równie dobrze mogą równie dobrze być „samotnymi wilkami” (ang), i nigdy nie nawiązać żadnego kontaktu z naszymi strukturami, mogą też z równych względów nie chcieć żeby ich dane były upublicznione (informatyk też gdzieś pracować musi, a w tym zawodzie szef na pewno użyje najpierw wyszukiwarki). przypadkiem takiej sytuacji jest polski kr/haker który prawdopodobnie nie ma nic wspólnego z ruchem anarchistycznym, ale mimo wszystko zasługuje na nasze wsparcie – „Antypolicyjny haker zatrzymany” – w takim wypadku pozostają chyba tylko próby dotarcia przez zaprzyjaźnionych dziennikarzy

z trochę innej działki – ciekawy artykuł o próbie wywołania paniki rzekomą awarią elektrowni atomowej (ang) – rzecz dzieje się w rosji, tydzień temu – najpierw w paru miejscach rozpuszczana jest plotka że doszło do awarii w jednej z elektrowni atomowych a potem przy pomocy ataku DDoS zdjęte zostają wszystkie publicznie dostępne strony z pomiarami radioaktywności. w tym wypadku atak najwyraźniej nie udany, ale jeśli ktoś się bierze za coś takiego to pewnie jest to albo POC albo akcja mająca odwrócić uwagę od czegoś innego. w tym temacie warto przypomnieć video z czech :)

no i ciekawostka – większość dnia spędziłem (i zaraz wracam spędzać) na największym irlandzkim stadionie – croke park montując dość masywny system nagłośnieniowy na największej w irlandii scenie – ogólnie całość robi wrażenie :)

Reklamy

Written by harce

30 Maj, 2008 @ 17:22

Komentarze 4

Subscribe to comments with RSS.

 1. Na koncert Celine Dion? ;)

  inirudebwoy

  30 Maj, 2008 at 18:34

 2. to jakieś pomówienie! tymczasem spadam bo mamy trochę do przygotowania zanim skończy

  harce

  30 Maj, 2008 at 19:08

 3. Wszedłem na stronę tego stadionu i Celine Dion ma miec koncert tam pod koniec maja. Chyba niedługo ;)
  Żadne pomówienia, mały żarcik.

  inirudebwoy

  30 Maj, 2008 at 20:09

 4. tak to jest ja próbuje zainicjować dyskusję w sprawie więźniów-haktywistów a od samego początku mowa o pierdołach ;]

  harce

  2 Czerwiec, 2008 at 18:39


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: