harce

harce 1. «swawolna zabawa» 2. «popisy zręczności i gonitwy w jeździe konnej» 3. «sz»

anarchia w „dablinie”

3 Komentarze

właśnie wróciłem z pubu w którym załoga z WSM czyli największej miejscowej organizacji anarchistycznej (platforma anarcho-komunistów) świętuje odrzucenie „traktatu lizobońskiego„. oczywiście artykuły na temat sukcesu pojawiły się na cia i irlandzkich indymediach oraz standardowo w korporacyjnej prasie z wiadomym efektem; wybiórcza i dziennik opłakują traktat, przy każdej okazji podkreślając jak głupi są głosujący na nie albo wręcz tłumaczący że to robotnicy. rzeczywiście, szkoda powinni głosować tylko bogaci, po co tych brudasów dopuszczać do naszej demokracji… wszędzie powtarzane jest też odpowiedzią eurokratów jest suche stwierdzenie że i tak przeforsują co im się podoba (a społeczeństwu jak widać nie). irlandzkiej prasy komercyjnej nawet nie chce mi się przeglądać, wygląda tak samo.

to czego żadna z tych gazet nie wspomni to jak duża była mobilizacja przeciw „traktatowi” i jak szeroki był zestaw motywacji. prawica, liberałowie, lewacy (poza zielonymi) i oczywiście anarchiści, organizacje działaczy społecznych i zwykli ludzie na co dzień nie angażujący się politykę. po drugiej stronie rząd, jak zawsze działający przeciw obywatelom. ciekawostką negującą brednie gaz. wyb. i springerownika jest fakt że ilekroć rozmawiałem z ludźmi z uczelni albo mniej lub bardziej przypadkowo spotkanymi osobami osoby będące przeciw zawsze były w stanie podać parę powodów dla których są przeciwne, podczas gdy ci na tak opierali się na tym że popiera tą opcje rząd….

o czym jeszcze warto wspomnieć to profesjonalna kampania ze strony anarchii – świetnie wyglądające ulotki – nie pozostawiające wątpliwości co do swojego anarchistycznego przesłania ale w końcu ładnie zaprojektowane i wykonane, w tonacji szaro-pomarańczowej (okładka). jak gdzieś znajdę grafikę albo zeskanuję podeślę wygląd całości – jak dla mnie jest to zdecydowanie prawidłowy kierunek – może wydrukuje się takich ulotek mniej ale prędzej coś takiego zostanie przeczytane z zainteresowaniem niż jakiś biedny papier „z powielacza”

a tak poza tym to z powrotem przyjechał do nas pewien znany szczeciński wyczynowiec rowerowy i grafik więc liczę że osiągniemy masę krytyczną i z powrotem rozkręci się polskojęzyczna anarchia w dublinie, tymczasem efekt naszych obiadowych rozważań nad logo dla FA sekcja Dublin:

chcemy poprzez to logo wyrazić nasze zaangażowanie w działalność społeczną, to jak istotne są dla nas kwestie pracownicze, solidarność ze społecznością lokalną oraz chęć pomocy procesie integracji pomiędzy nią i imigrantami oraz generalnie pokazać się z dobrej strony :P

no i jako drugie danie deseru: wybór tekstów z blogów anglojęzycznych imigrantów do polski o kraju, jego mieszkańcach itd: polandian

Reklamy

Written by harce

13 Czerwiec, 2008 @ 23:44

Napisane w anarchizm, media, politycy

Komentarze 3

Subscribe to comments with RSS.

 1. Ja byłem przeciwny, nie wiedząc nic o tym traktacie. Byłem przeciwny ponieważ nikt nie zapytał mnie o zdanie czy chcę aby Polska uczestniczyła w tym. Cieszę się, że został odrzucony. Mam nadzieję, że nie uda się go wcisnąć w inny sposób. Teraz już mniej więcej wiem co to jest, zerknąłem na parę linków które podałeś.

  inirudebwoy

  15 Czerwiec, 2008 at 11:34

 2. Witam. Piszę tu, bo to chyba najwłaściwsze miejsce. Utrzymujemy kontakt z Sieradzem, Dąbrową Górniczą, Wrocławiem, BI@ i Rzeszowem, ale to tylko wymiana informacji, nic więcej. Może kiedyś na Zjazd trafimy, ale raczej nie prędko. Jednogłośnie uznaliśmy, że współpraca poza regionalna oparta będzie tylko na pogadankach lub przenocowaniu u osób zaprzyjaźnionych. Pozdrawiam – Daniel z ownloga.

  Baniel

  20 Czerwiec, 2008 at 12:21

 3. nie ma co się spieszyć, odpowiedź wysłałem na mejla, a za pozdrowienia dziękuje i wzajemnie przesyłam pozdrowienia od FA s Dublin

  harce

  20 Czerwiec, 2008 at 12:39


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: