harce

harce 1. «swawolna zabawa» 2. «popisy zręczności i gonitwy w jeździe konnej» 3. «sz»

agencja reklamowa wandalizuje wikipedię

leave a comment »

wybiórcza ma artykuł na temat rzekomego pomnika Mikolaja Onowalowa na palcu bankowym w warszawie, którym przyznają że może chodzić o reklamę, ale specjalnie tego wątku nie eksplorują ani nie mają większego problemu z aneksją przestrzeni społecznej fizycznie na placu bankowym ani w świecie wirtualnym na wikipedii. ogólnie rzecz biorąc i tak postępy, wstarczy przypomnieć akcje o wolnych piątkach czy ratowaniu skry.

tymczasem że jest to fałszywka nie mają wątpliwości komentujący na wybiórczej i moderatorzy wikipedii którzy właśnie musieli usunąć fałszywy artykuł będący częścią kampanii mającej uwiarygodnić fikcyjną postać. nie chce mi się teraz przebijać przez cały szum medialny i wyszukiwać stron stworzonych dla uwiarygodnienia postaci stron ale warto by ustalić która agencja operuje z tych samych adresów IP.

a jeśli chodzi o krótki czas potrzebny do zdemaskowania tej kampanii nie koniecznie słusznie uznawany za dowód na spapraną robotę – ciekawe na ile było to celowe (żeby wywołać jeszcze większy szum) a na ile była to ich nieprofesjonalność… jak dla mnie niezłym kwiatkiem jest to jak porusza się kamera w rzekomych filmach.

niestety guerilla marketing w swojej zwulgaryzowanej formie przyjął się już w polsce i trzeba będzie popracować nad sposobami jego unieszkodliwiania

Reklamy

Written by harce

23 Czerwiec, 2008 @ 16:03

Napisane w media, reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: