harce

harce 1. «swawolna zabawa» 2. «popisy zręczności i gonitwy w jeździe konnej» 3. «sz»

i znowu ci terroryści

leave a comment »

przeglądam RSSa a tam mi wybiórcza bije w oczy nagłówkiem „Terroryści sponsorem wycieczki – temat dla specsłużb„. tytuł artykuły już chyba nowy (ten o indiach) ale ton artykułu dalej ten sam: polscy studenci jadą do Paryża na demonstracje organizowaną przez organizację terrorystyczną (dramatyczne tu-du-du-dum, uderzenie pioruna za oknem)

jacy są to terroryści? jeśli wierzyć informacją z angielskiej wikipedii ludowi mudżahedini to taka irańska IRA czy ETA i to w najgorszym wypadku.
są socjalistami, żądają równouprawnienia, swoją kadrę przesadnie obsadzają kobietami i o zgrozo walczą z Irańskim rządem (lżejszą odmianą talibów). no toż to tragedia. afgański „sojusz północny” wykorzystujący te same metody nie był terrorystyczny bo podporządkował się armii amerykańskiej ale LM są terrorystami, w końcu to socjaliści. dalej, ostatnia akcja bojowa tej organizacji datuje się bodajże na 9 lat temu i było to ubicie premiera Iranu (na pewno orędownika demokracji i wolności, czy może marionetkę i twarz władzy?) od wtedy odrzucają przemoc jako metodę działania.
co ich naszło żeby przygłupim polski studentom nie mającym pojęcia o co chodzi fundować wycieczkę do Paryża? nie wiem, ale musieli by być cholernie bogatą organizacją żeby fundować 30 autokarów z samej polski zamiast kupić sobie więcej broni czy przeznaczyć fundusze na inne cele „operacyjne”.
śmieszne jest też robienie sensacji z odpowiedzi ABW (którego połowa pracowników pewnie szcza w gacie ze szczęścia że mają kolejny dowód na to że ktokolwiek ich pracy potrzebuje) – gazeta najwyraźniej spodziewała się referatu na temat obecnych działań z załączonym pełnym zestawem materiałów operacyjnych i nazwiskami oddelegowanych pracowników.

a i dla podsumowania wartości amerykańskich list organizacji terrorystycznych – organizacja polityczna z której wywodzi się Nelson Mandela podobno dalej się na niej znajduje i ktoś miał ostatnio przez to problemy z wjazdem do USA ale nie mam w tej chwili głowy do wyszukiwania dokładniejszej informacji (chyba że ktoś tego bardzo potrzebuje).

nie bronie tej organizacji ani studentów, wiem o nich tyle co przeczytałem na serwisie wybiórczej i wykipedii, chcę zwrócić uwagę na to jak media żaglują pojęciem terroryzmy dla podbicia sprzedaży i jak bezmyślnie słuchają tego co mówi taka czy inna instytucja państwowa (tego czy innego państwa)

Reklamy

Written by harce

28 Czerwiec, 2008 @ 10:58

Napisane w media

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: