harce

harce 1. «swawolna zabawa» 2. «popisy zręczności i gonitwy w jeździe konnej» 3. «sz»

Tom, przyjaciel wszystkich.

2 Komentarze

tom anderson. mr anderson?

Każdy użytkownik MySpace zna swojego pierwszego „przyjaciela” Toma (Tom Anderson) w praktyce będącego współzałożycielem serwisu, ale czy zastanawialiście się kiedyś czym się zajmował zanim został przyjacielem wszystkich?
TechCrunch zajęło się dziennikarstwem śledczym i udało im się odkryć że Tom był w latach 80tych hakerem który włamał się do the systemów Chase Manhattan Bank, gwarantując sobie w ten sposób zainteresowanie FBI. Pod pseudonimem „Lord Flathead”, stał się liderem grupy hakerów black hat („czarnych kapeluszy” czyli „złych” hakerów) w wieku 14 lat. Po uzyskaniu dostępu do komputerów banku, odciął dostęp do niego administratorom i w zamian za jego przywrócenie żądał dostępu do komputera (chodziło mu o możliwość kompilowania programów do czego komputery domowe były wtedy za wolne), groził też skasowaniem wszystkich danych klientów.
Jego działania (wespół z pozostałymi hakerami z grupy) doprowadziły do jednego z największych akcji FBI w historii Kalifornii, weszli oni wtedy jednocześnie do 23 domów w San Diego spodziewając się grupy groźnych hakerów-przestępców. Ponieważ w czasie zatrzymania Tom był nieletni (tak jak i większość grupy) nie wylądował w więzieniu ale pozostał na wolności warunkowo w zamian za ugodę stwierdzającą że zaprzestanie „przestępstw komputerowych”.

To zdecydowanie zmienia mój stosunek do Toma w kontaktach na tym serwisie ;]. Coś czuję że popularność takich koszulek dramatycznie spadnie. No i wyszło też na jaw że tak na prawdę ma 37 lat.

W komentarzach cały czas przewijają się nawiązania do dwóch filmów; Hackers z 95 i Wargames z 83. W wypadku tego pierwszego chodzi przede wszystkim o sekwencje początkową, właśnie takie miałem skojarzenie czytając ten tekst ale przed chwilą przyszło mi do głowy jeszcze jedno:

It seems that you’ve been living two lives. One life, you’re Thomas A. Anderson, program writer for a respectable software company. You have a social security number, pay your taxes, and you… help your landlady carry out her garbage. The other life is lived in computers, where you go by the hacker alias „Neo” and are guilty of virtually every computer crime we have a law for. One of these lives has a future, and one of them does not.

napisane na bazie luźnego tłumaczenia notatki hackaday i artykułu TechCrunch

Reklamy

Written by harce

1 Wrzesień, 2008 @ 12:14

Napisane w internet

Komentarze 2

Subscribe to comments with RSS.

  1. ehehe, w takim razie zostawiam Toma w TopFriends ! :D

    bizon

    1 Wrzesień, 2008 at 17:25

  2. Jaki jest sens podawac go w statystykach jeśli to automat?

    rtyr

    2 Wrzesień, 2008 at 05:55


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: