harce

harce 1. «swawolna zabawa» 2. «popisy zręczności i gonitwy w jeździe konnej» 3. «sz»

kolejny wandal indymedia: Akai

6 Komentarzy

irytuje was spam w komentarzach na indymediach? a co powiecie na to że jako jego źródło kolektyw redakcyjny indymedia ustalił Laurę Akai, redaktorkę CIA?

Zgłaszam do trybu wandala Akai aka : anarchofeministka, „-„, a, PRAWDA, syndykalista, atomek, RAF, Redbull, GJP2, Uff, Felix, giertych, krak, pudełko, internauta, lech, mietek, PRECZ Z CENZURĄ!, Dr. Ninja (możliwe że czegoś nie wychwyciłam)

Uzasadnienie:
? łamanie polityki redakcyjnej poprzez publikowanie seksistowskich tekstów
? nagminne w ostatnich dniach umieszczanie tekstów publicystycznych w newswire
? a przede wszystkim: publikowanie tekstów mających na celu obniżenie jakości serwisu, czyli świadome działanie na jego szkodę. Imho trudniej o bardziej klasyczny przypadek tego typu działań, niż publikowanie artykułów czy komentarzy o niskiej jakości i sprzecznych poglądach.

Nie wiem jak wy, ale ja to odbieram jak nóż w plecy…Wiedziałam że na cia wiszą teksty z indyka bez podania źródła, ale nie przypuszczałam, że ktoś z tamtejszej redakcji posunie się do czegoś takiego…

źródło – lista imc-pl

tym samym niedługo zacznie działać wobec Laury tryb wandala pozwalający na jej, miejmy nadzieję, skuteczne usunięcie z indymediów. jest to dość ironiczna sytuacja biorąc pod uwagę cenzurę prewencyjną działającą na CIA, zbliżone profile obu serwisów no i w końcu zwykłą ludzką uczciwość, jednak nie widzę powodu żeby reagować inaczej wobec osób generujących konflikty – bezpieczniej po prostu je wyprzeć.

9. W skrajnych przypadkach, redakcja może podjąć decyzję o uznaniu osoby zaśmiecającej / niszczącej serwis Indymedia za ‚wandala’.

Wandalem może zostać osoba, która spełnia wszystkie poniższe warunki:

1. Zasypuje serwis albo listy mailingowe dużą liczbą artykułów, pozostających bez związku z postami komentarzy bądź e-maili w celu obniżenia jakości serwisu, albo nagminnie łamie zasady polityki redakcyjnej.

2. Nie reaguje na prośby i tłumaczenia redakcji (wysyłane listownie lub, w przypadku gdy nie ma z nią kontaktu, umieszczane w komentarzach w serwisie).

(…)

Aby powstrzymać wandala kolektyw może stosować wszelkie dostępne środki techniczne,oraz ukrywać teksty wandala w trybie nadużyć prostych.
Po uznaniu kogoś za wandala kolektyw może podjąć decyzję o ukryciu części lub wszystkich postów wysłanych przez wandala wcześniej.

źródło – polityka redakcyjna indymedia

szkoda że osoby przez wiele lat współpracujące z ludźmi stojącymi za CIA właśnie z tej strony otrzymują przysłowiowy nóż w plecy.

Reklamy

Written by harce

24 Październik, 2008 @ 09:06

Napisane w anarchizm, internet, media

Komentarzy 6

Subscribe to comments with RSS.

 1. […] licencja « kolejny wandal indymedia: Akai […]

  żenua « harce

  26 Październik, 2008 at 14:34

 2. przecież to jest kurwa szokujące ! Osoby mówiące często tak wiele o uczciwości, itd. odwijają taki wałek.. Anarchistyczne pozdrowienia dla Laury..

  bizon

  27 Październik, 2008 at 06:21

 3. Najpierw niech kolektyw indymediów powie, jak „ustalił” autorstwo tych komentarzy, zanim zacznie rozpowszechniać w necie takie plotki.

  Yak

  27 Październik, 2008 at 08:08

 4. Yak – to może po prostu niech się przyzna lub zaprzeczy, no chyba że się pomyliliśmy i to nie ona a ktoś inny korzystający z tego samego komputera?

  harce

  28 Październik, 2008 at 14:02

 5. Gzdie CIA i Indymedia się kłócą – tam Wolne Media zyskują.

  W.

  15 Listopad, 2008 at 00:17

 6. so what?

  harce

  15 Listopad, 2008 at 12:10


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: