harce

harce 1. «swawolna zabawa» 2. «popisy zręczności i gonitwy w jeździe konnej» 3. «sz»

SDS w dublinie

with one comment

taka ciekawostka historyczna, poniżej zdjęcie z zeszłotygodniowej demonstracji studentów przeciw dodatkowym opłatą za studia w Dublinie:

SDS / dublin

grafika na koszulkach to logo działającej w latach 60 i 70 zeszłego wieku amerykańskiej organizacji studenckiej SDS – Students for a Democratic Society [ang] największego w historii USA studenckiego ruchu politycznego de facto napędzającego ruch antywojenny. historię SDS dobrze streszcza dokument „Rebels with a Cause” (imdb, filmweb). ostatnimi czasy tą organizację najbardziej rozsławił dokument o grupie która powstała wewnątrz SDS – Weatherman (dokument nosi tytuł „The Weather Underground” imdb, filmweb, alterkino) – była to dość ciekawa organizacja terrorystyczna która dobrych parę lat unikała FBI i jej tajnego programu COINTELPRO, na koncie zamachy bombowe, odbijanie z więzień i zamieszki, zresztą o ile mi wiadomo w wyniku zamachów nikt nigdy nie został nawet ranny, zginęło za to 2 członków organizacji.

biorąc pod uwagę dość ciekawą i burzliwą historię przede wszystkim lewicowych ruchów politycznych w Irandii wygląda to dość ciekawie… btw w demonstracji uczestniczyło 10-15 tysięcy studentów (indymedia, Independent)- co oznacza zdecydowanie największe publiczne wystąpienie z tej strony od wielu lat. czas pokarze czy pójdą w ślady polskiej Inicjatywy Uczniowskiej czy amerykańskiego SDS. a tymczasem irlandzka policja zaczyna się dozbrajać… (proszę zauważyć piękne propagandowe zdjęcie policjantki z dzieckiem)

Reklamy

Written by harce

28 Październik, 2008 @ 16:09

Napisane w anarchizm, media

Jedna odpowiedź

Subscribe to comments with RSS.

  1. dobrze dobrze, ze przybywam, ja se z nimi rozprawie, adziaaa!

    monster

    2 Listopad, 2008 at 23:17


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: