harce

harce 1. «swawolna zabawa» 2. «popisy zręczności i gonitwy w jeździe konnej» 3. «sz»

bez sprawiedliwości nie będzie pokoju

leave a comment »

więcej o rewolcie w Grecji

właśnie wróciłem z pikiety pod grecką ambasadą w Dublinie, jak na środek tygodnia frekwencja niezła (30-40 osób), transparenty, plansze itd. chociaż tylko jedna flaga…

całość trwała może godzinę, w trakcie uczestnik greckiego ruchu anarchistycznego przedstawił obecną sytuację w grecji oraz genezę obecnego konfliktu. przede wszystkim grecy kładli duży nacisk na przeciwstawienie się kłamstwom mediów odnośnie zabójstwa Alexandrosa Grigoropoulosa – stwierdzając że po pierwsze wbrew wersji mediów nie był w grupie 30 ale 6 osób, ani na demonstracji tylko na zwykłej ulicy późnym wieczorem, co przyznaje też grecka policja, po drugie cała sytuacja wywiązała się podczas pyskówki w której młodzież wołała do „policjantów” którzy wysiedli z radiowozu że nie dadzą rady przyjechać bo jest za ciasno i oni tam imprezują (świętowali urodziny) – w Exarchii taka sytuacja to nic niezwykłego – jednak kiedy ktoś rzucił w „policjantów” butelką odpowiedzią był ogień z ostrej amunicji a Alexandrosa w klatkę piersiową trafiły dwa pociski.
ostatnią ważną kwestią jest to że owi „policjanci” to w praktyce specjalne jednostki wojskowe, szkolone zresztą przez oficerów obsadzonych jeszcze w czasach wojskowej junty. Exarchie patrolują od 6 lat kiedy mieszkańcy tej dzielnicy zablokowali budowę nowych osiedli, od 6 lat w gazetach regularnie pojawiają się też artykuły że to cud że jeszcze nie zginął. jak widać cudów nie ma.
zresztą jeżeli ktoś dalej wierzy w wersję mediów – proponuje się zastanowić – jakim cudem bez dużego poparcia społecznego w mieście patrolowanym przez jednostki wojskowe mogą przez 3 dni trwać zamieszki? jakim cudem tłum jest w stanie szturmować parlament w środku dnia? to nie są młodzieżowe zamieszki.

Reklamy

Written by harce

9 Grudzień, 2008 @ 20:56

Napisane w anarchizm, grecja, media

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: