harce

harce 1. «swawolna zabawa» 2. «popisy zręczności i gonitwy w jeździe konnej» 3. «sz»

co tam w sieci piszczy

4 Komentarze

taki subiektywny i niepełny przegląd nowości w internecie w zakresie anarchii i lewactwa.

bractwotrojka.pl

Witamy w sklepie internetowym Bractwa „Trojka”. Znajdziesz tutaj największy zbiór wydawnictw z zakresu radykalnej krytyki i ruchów społecznych: anarchizmu, alterglobalizmu, radykalnej lewicy, ruchu związkowego, feminizmu, ekologii… Poza tym nabyć można produkty spożywcze wytwarzane bez wyzysku pracowników oznaczone znakiem „Sprawiedliwego handlu” oraz szereg gadżetów i koszulek…

oficyna wydalnicza bractwa trojka w końcu doczekała się strony i sklepu internetowego z prawdziwego zdażenia. postawione na joomla, wygląd jak na księgarnię/wydawnictwo daje radę; ładnie, prosto i przejżyście bez odlotów w stronę web2.0, wszystko działa tak jak bym się tego spodziewał – zdecydowany postęp i dobre miejsce żeby zajżeć w poszukiwaniu czegoś ciekawego do poczytania. poszczególne kategorie wypuszczają feedy RSS/Atom więc bez problemu można być na bieżąco. zdecydowanie polecam!

z kręgów tego środowiska doszły mnie też słuchy że trwają prace nad nową stroną dla rozbrat.org, ale jak na razie nic jeszcze nie widziałem… tymczasem gdyby ktoś chciał być na bieżąco mają też bloga z feedem RSS na którym publikują cały content ze strony ale się tym nie chwalą… chociaż może to i lepiej bo ten „blogownik” jakiś biedny.

bzzz.net

BZZZ.NET jest niezależną spółdzielnią administratorów, którzy chcą poświęcać swój czas na to, by ułatwić różnym ludziom działającym w klimatach wolnościowo/anarchistyczno/artowych znalezienie własnego miejsca w sieci.

bzzznet w końcu posiadł stronę, piekna to ona nie jest ale wszystko co potrzebne tam jest.

ozzip.pl

strona Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Inicjatywa Pracownicza – jak mawia koleżanka mieszkająca w poznaniu „mega szacun”. jedna z najlepiej wyglądających polskich stron związkowych chyba jako jedyna publikująca treść na creative commons, ładnie, dużo tekstów na poziomie, aktualne informacje, gazetka w PDFie do ściągnięcia, no po prostu serce rośnie i legitymacja członkowska sama się otwiera (chociaż w moim wypadku jest to legitymacja Independent Workers Union) zdecydowanie warto zajżeć i mam nadzieję przekonać się do członkowstawa.

podbrukiem.wordpress.com

Jesteśmy anarchistami. Nie chcemy kompromisu, nie chcemy poprawy tego systemu, żądamy zniszczenia tego porządku społecznego i ekonomicznego. Nie interesuje poprawa istniejącego prawa. To nasze potrzeby stanowią prawo. Naszym prawem jest decydować o swoim życiu tu i teraz.

wygląda na to że polskojęzyczni insurekcjoniści (aka rewolucyjni anarchiści) w końcu doczekali się w internecie porządnej reprezentacji od strony teoretycznej. obecnie jest to tylko blog hostowany na wordpress ale ideowo zapełnia pustkę po zamkniętej lata temu stronie „czarny blok”. na pewno nie zaszkodzi zajrzeć, zbiór tekstów, wygląda na to że tłumaczeń własnych, jak na sam początek niezły.

baader-meinhof.org.pl

Strona Baader-Meinhof powstała aby popularyzować wiedzę na temat lewicowych i antyimperialistycznych organizacji partyzantki miejskiej.W założeniu ma ona charakter informacyjno-historyczny.

normalnie sądził bym że jako strona na temat „partyzantki miejskiej” była by ciekawym uzupełnieniem wyżej wspomnianej strony teoretycznych rewolucjonistów ale… ale lansowanie najprawdopodobniej kontrolowanej przez UOP grupy „ludowy front wyzwolenia” i frakcji czerwonej armii raczej nie są dla mnie wyznacznikami strony na którą warto zaglądać.

la.org.pl

LA powstała jako organizacja oddolna, nie jest przybudówka żadnej partii czy struktury politycznej. Nie należymy też do żadnej międzynarodówki, choć dostrzegamy potrzebę międzynarodowej współpracy w realizacji celów autentycznej lewicy i nierzadko współpracujemy z zagranicznymi organizacjami wyznającymi podobne idee i dążącymi do tych samych celów.

LA (dawne CK-LA) postawiło sobie strone na joomla odstępując od oldshoolowego designu starej strony który chyba wolałem mimo rozpikselowanego banera, obecna wygląda trochę za bardzo jak stadardowa instalacja z minimalnym nakładem prasy na design. treść bez zmian, dają radę.

okolewe.pl

Nie wierzymy.
Nie wierzymy w bunt- jeszcze jeden styl życia- wypisywany na koszulkach i naszywkach.
(…)
Nie wierzymy, że naród to coś więcej niż pretekst do mordu.
Nie wierzymy w szczęśliwe kobiety z proszkiem do prania.
Nie wierzymy, gdy mówią nam, że tak musi być, bo tak łatwiej żyć.
Nie wierzymy, gdy mówią, że nam przejdzie.

W ogóle, kurwa, jesteśmy mało wierzący…

sam fakt że niedoszły wódz rewolucji Olek zareklamował go na swoim blogu informacją że tam pisze wystarczył żeby mnie zniechęcić, mimo że najwyraźniej siedzą przy tym też ludzie których szanuje.
od października udało im się trochę treści zgromadzić i nie świeci już pustkami ale ciągle jakoś dużo tego nie ma i sądząc po datach aktualizacje zbyt częste nie są. zresztą po zerknięciu na tekst o grecji nieduża strata.

całość sprawia wrażenie „młodzieżowo-kulturalnej” wypustki Sierakowskiego (krytyki politycznej) czyli socjal-liberalizm aka socjaldemokratyczność w „dobrym tonie”. nie powiem żebym w przyszłości się czegokolwiek więcej niż reklamy dla KP po tym serwisie spodziewał.

antysimple-cp.com

Strona ta ma charakter czysto informacyjny.
Nic na tej stronie nie namawia do podejmowania nielegalnych akcji.
Adresy i telefony firmy umieszczone na stronie znalazły się tu tylko i wyłącznie w celach informacyjnych dla osób biorących udział w kampanii.
Autorzy strony nie biorą odpowiedzialności za akcje, które odbywają się w ramach kampanii oraz za ich przebieg.

strona przeciwko sklepom simple niezależna od kampanii prowadzonej przez viva! i empatię. sporo materiałów informacyjnych i propagandy. poza plakatami obyło się całe szczęście bez całoekranowych zdjęć pomordowanych zwierząt rzucanych o mój ekran, ale oczywiście nie mogło się obejść bez motywu krwi. nie wiem może i jest to konieczne ale zaczyna mnie to we wszystkich akcjach „pro zwierzęcych” już trochę mierzić. poza tym strona daje radę, zobaczymy czy urośnie z tego polski SHACK.

lewicowo.pl

Portal lewicowo.pl jest niekomercyjnym, niezależnym od jakichkolwiek partii politycznych czy grup interesu serwisem informacyjno-publicystycznym. Poświęcony jest socjaldemokratycznym analizom społecznym, prawom pracowniczym, spółdzielczości i innym formom samoorganizacji społecznej, a także historii demokratycznych nurtów lewicy.

nieźle zaprojektowany (chociaż nie pozbawiony błędów) serwis liberalno-lewicowy. zobaczymy czy utrzyma się na powierzchni bo nie wiem co miało by go odróżniać od lewica.pl. nie wiem też do kogo ma być skierowany poza wannabe politykami.
według pierwszych postów strona uruchomiona 06-11-2008 już gromadziła niezłą ilość materiałów z których większość jednak nie jest stworzona dla serwisu… z tego widziałem pojawiło się tam zresztą sporo materiałów Inicjatywy Pracowniczej co jest dość ironiczne.

libertarianizm.net

forum libertarian (anarchokapitalistów i innych osobników równie podejrzanej prowinencji) o którym wspominam tylko dla tego że w jego ramach funkcjonują chyba największe w polsce fora info/krypto-anarchistyczne – szyfry, anonimowość i tak dalej. co prawda jak zawsze na samym dole i niestety nie przeniesiono treści starego forum w którym nagromadziło się sporo wiedzy, no ale lepiej tam niż nigdzie.

an-arche.pl

jeśli mnie pamięć nie myli to dawniej była to domena wyżej wspomnianych akapów… w każdym bądź razie najwyraźniej jest to nowa odsłona forum anarchistycznego, które od czasu dość zagadkowego zniknięcia prawdapunka coś nie może sobie życia ułożyć.
mam wrażenie że cała baza danych poprzedniego (pomiędzy prawdapankowym a obecnym) gdzieś się podziała, ale może nie było na nim nic więcej? w wolnej chwili spróbuję ustalić z czystej ciekawości. w każdym bądź razie mimo że przeglądanie może stanowić wyzwanie estetyczne, coś tam jest.

zsp.net.pl

Celem ZSP jest propagowanie idei demokracji bezpośredniej i samorządności pracowniczej. Pragniemy budować niehierarchiczne, antykapitalistyczne związki zawodowe i organizacje propracownicze, które będąc niezależne od państwa, niezwiązane jakimikolwiek układami z politykami ani szefami prawdziwie zadbają o los pracowników, a nie swoich liderów. Chcemy zmiany całości stosunków społeczno-ekonomicznych, a nie tylko drobnych ustępstw ze strony państwa i kapitału.

strona organizacyjna Związku Syndykalistów Polski. standardowa instalacja drupala z lekko zmodyfikowanym themem ale daje radę – prosto i przejżyście. prowadzą też stronę konkursu na najgorszego pracodawce ( najgorsipracodawcy.pl) wygląda nieźle (dla odmiany na wordpressie) ale chwilowo trochę nieaktualnie.

antifa.bzzz.net

KIM JESTEŚMY? Grupą radykalnych antyfaszystów mającą na celu fizyczną i ideologiczną konfrontację ze skrajną prawicą. Nasza działalność jest odpowiedzią na aktywność ugrupowań szerzących faszyzm, nazizm, rasizm, antysemityzm, nacjonalizm i homofobię.

jak widać ktoś nam podpieprzył domenę antifa.pl… w każdym bądź razie strona powoli ewoluuje w coraz lepszym i bardziej czytelnym kierunku, ostatnio zmniejszyła się liczba migających animacji, noży i kastetów oraz uprościł wygląd, więc jak na mój gust jest coraz lepiej, liczę że z czasem zwiększy się ilość tekstów – tak teoretycznych jak i „ulicznych”

krev.bnx.pl

ciekawostka na koniec – anarchistyczny lokalny serwis z Krasnostawu/Szczekarzewa. chyba jedyna znana mi strona anarchistyczna z reklamami (tak sądze po linkach, nie chciało mi się wyłączać adblocka i noscripta)

btw wiem że ostatnio powstała też strona inicjatywy antyatomowej ale nie jestem jej w stanie teraz znaleźć o0

Reklamy

Written by harce

7 Styczeń, 2009 @ 16:39

Komentarze 4

Subscribe to comments with RSS.

 1. http://cia.bzzz.net/nowe_serwisy_anarchistyczne

  właśnie znaleziony post opublikowany parę dni wcześniej wymieniający parę ciekawych serwisów o których nie wspomniałem

  harce

  19 Styczeń, 2009 at 12:14

 2. http://ian.on1.biz/

  INICJATYWA ANTYNUKLEARNA (IAN). niezły odschool, wygląda połowę 90tych.

  harce

  25 Styczeń, 2009 at 20:26

 3. ale ogólnie jest nieźle,sami wywrotowcy w jednym miejscu :)

  Ps

  2 Luty, 2009 at 16:25

 4. >Ps aka krzywestrony; będę wdzięczny za nieużywanie mojego bloga do SEO bo można się tym poparzyć jak się komuś na odcisk nadepnie. link do linkowanej przy powyższym komentarzu strony został podmieniony.

  harce

  2 Luty, 2009 at 17:03


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: