harce

harce 1. «swawolna zabawa» 2. «popisy zręczności i gonitwy w jeździe konnej» 3. «sz»

last.fm nie zarabia na tobie dostatecznie dużo

3 Komentarze

zgodnie z zapowiedziami radio serwisu last.fm zostało odłączone, ja straciłem dostęp wczoraj w nocy. bezpośrednią przyczyną jest „nierentowność” udostępniania ludziom z większości europy muzyki za darmo. New York Times nazywa to zjawisko „paradoksem międzynarodowym” (via slashdot) – serwisy typu web2.0 płacą wysoką cenę za swoja popularność – o ile ich treść w większości jest generowana przez użytkowników (np. flickr, youtube) to koszta jej dystrybucji mimo wszystko ponoszą firmy tak więc myspace (własność koncernu Ruperta Murdocha, niebezpiecznego ultra-prawicowca), facebook (prawdopodobnie własność CIA) czy youtube (własność Wielkiego Brata, Google) zamierzają najwyraźniej obniżyć w mniej rentownych krajach jakość (stworzonych przez użytkowników) mediów tak żeby biedni nie sprawiali im za dużego kłopotu… no a last.fm (też własność News Corp/Murdocha) wyłączyło radio (dokładniej – wprowadziło przymusowe opłaty, co dla większości użytkowników sieci jest tożsame).

tak więc, jako że jest to niezły motywator/stymulant żeby opuścić korporacyjne tereny sieci, a przynajmniej kolejny ich fragment, postanowiłem przenieść się z moim archiwum na open sourcową alternatywę dla last.fm – libre.fm i tylko tam prowadzić scrobling, chociaż trzeba zauważyć że cały projekt jest obecnie w wersji alpha i raczej nie nadaje się jeszcze dla osób przyzwyczajonych do gładkich i wygodnych serwisów „web2.0”, ma natomiast niezły potencjał i sporo zapału (ciekawy art na ten temat: Libre.fm – Building An Open Last.fm).
jeśli chodzi o radio po prostu w całości „czas antenowy” zastąpią normalne radia internetowe i serwis jamendo serwujący za darmo muzykę licencjonowaną na creative commons i pozwalający przesłać pieniądze bezpośrednio artystom, w przyszłości ma być zresztą najwyraźniej zintegrowany z libre.fm

jak będę miał czas i nie zapomnę to spiszę i opublikuje info o tym co i jak, a na razie mój profil (jeszcze nie kompletny), info o scroblingu (niekoniecznie aktualne), info o migracji

a w międzyczasie hobbyści mogą powróżyć z fusów ilu użytkowników lastfm straci na rzecz alternatyw dzięki swoim decyzją. w kolejnym odcinaku migracja twittera na identi.ca.

Reklamy

Written by harce

28 Kwiecień, 2009 @ 17:50

Napisane w infoanarchizm, internet, media

Tagged with ,

Komentarze 3

Subscribe to comments with RSS.

 1. Harcerz, daj no jakieś dowody (najlepiej źródła z wypowiedziami), że Murdoch to ultra-prawicowiec albo przyznajmy się, że równie przekonujące, jak twierdzenie, że Murdoch to ultra-terefere, jest, że Twoja Stara je zielone banany ze skórką, gdzie Twoja Stara jest zmienną niezwiązaną.

  mrotchnypontchushzagwady

  30 Kwiecień, 2009 at 10:22

 2. wikipedia podaje tylko dowody skrajnego oportunizmu politycznego (http://en.wikipedia.org/wiki/Rupert_Murdoch#Political_activities) ale zajrzyj sobie na stronę fox news, the sun czy któregokolwiek z innych posiadanych przez niego mediów… leje się z nich prymitywny konserwatyzm i jest to jego agenda od lat

  harce

  30 Kwiecień, 2009 at 11:53

 3. Jasne, tylko, że to wcale nie musi wynikać z jego przekonań. Równie dobrze może po prostu kochać złotego cielca. Np. na pewno zlewa na etykę katolicką, przynajmniej w sferze seksualnej, ale dalej kupił Puls (się potem chyba zresztą wycofał koncern jego?), bo liczył na to, że katolicy będą oglądali reklamy.

  mrotchnypontchushzagwady

  30 Kwiecień, 2009 at 15:10


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: