harce

harce 1. «swawolna zabawa» 2. «popisy zręczności i gonitwy w jeździe konnej» 3. «sz»

akta redwatch

3 Komentarze

wizyta koleżanki zajęła mnie na tyle skutecznie że nigdy ani słowem nie wspomniałem o opublikowaniu postanowienia o umorzeniu śledztwa w sprawie redwatch.

dokumenty pojawiły się na wikileaks, krótko potem informacja pojawiła się na CIA i indymediach – na indymediach jest to notatka publikującego z wikileaks, oraz na wykopie i blogu 5ta władza. kilkanaście dni później informacja pojawiła się na na wybiórczej/policyjni.pl

pod względem informacji o neonazistach najciekawsze są posty na indymediach i cia, ale do napisania tej notatki skłonił mnie artykuł wybiórczej:

Trzech autorów neofaszystowskiej strony już niedługo będzie mogło stanąć przed sądem. Jak wynika z akt, które wyciekły do Internetu prokuratura zakończyła śledztwo blokujące proces.

jak rozumiem jest jeszcze jedno (więcej?) dochodzeń w tej sprawie, oraz

W związku z tą sprawą prokuratura ma jednak jeszcze jeden problem. Do Internetu wyciekło trzydzieści stron akt prokuratorskich. Zawierają one dane osobowe zarówno oskarżonych jak i poszkodowanych, ich adresy i numery telefonów. Jak się dowiedzieliśmy Prokuratura Okręgowa zamierza wszcząć postępowanie sprawdzające w tej sprawie.

czyli po tym jak ustalono że kilkudziesięciu neonazistów działających w ramach nielegalnej organizacji jest niewinnych prokuratura zabierze się za osobę która opublikowała te dane (z urzędu?). domyślam się że jest to zgodne z prawem ale nie brzmi przez to lepiej…
ciekawe czy zapukają teraz do indymediów i wikileaks (w stylu rodem z USA?).

tymczasem całość dokumentów warto przeczytać chociażby po to żeby dowiedzieć się że można nie zostać skazanym za wysyłanie pogróżek czy praktycznie cokolwiek innego robionego przez komórkę czy sieć jeśli naszego komputera lub komórki często użyczamy znajomym i nie pamiętamy którym… co pan na to panie Vagla?

chciał bym kiedyś zrobić zestawienie wyroków jakie przeciętnie otrzymują faszyści/neonaziści względem antyfaszystów/anarchistów, mam wrażenie że jest tu spora dysproporcja.

update: notka na ten temat pojawiła się też w serwisie Vagla prawo i internet, jak widać czujne androidy są w stanie przechwycić wiadomości zaskakująco szybko, tym bardziej powinny niepokoić uwagi Vagli na temat tempa procesów legislacyjnych (o których wspomina w tym wywiadzie).
odpowiedź Vagli na moje wołanie na głuszy brzmi „domniemanie niewinności” czego sobie i wam na przyszłość życzę. nie wiem czy tylko ja przestałem w ogóle brać tą ‚instytucję’ pod uwagę jeśli chodzi o sądy?

update 30.11.09: dziennik internautów, i komentarz oddający moje nastawienie;

„Przynajmniej wiadomo jakie są priorytety. Za skopiowanie pliku mp3 kradzież komputera w majestacie „prawa”, za namawianie do zabójstwa umorzenie.”

Reklamy

Written by harce

29 Listopad, 2009 @ 18:01

Komentarze 3

Subscribe to comments with RSS.

 1. zaglądałem na red-watcha chwilę temu i jeśli treści na tej strona nie wyczerpują znaniom przestępstwa, to myślę, że prokurator w ogóle się nie pofatygował aby ją przejrzeć.

  jah

  3 Grudzień, 2009 at 21:26

 2. „[…] uwagi vagli na temat TĘPA procesów legislacyjych”
  – proponuję jednak „TEMPA” :)

  ort

  19 Kwiecień, 2010 at 08:11

 3. gramatyka strikes back… dzięki

  harce

  19 Kwiecień, 2010 at 11:40


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: