harce

harce 1. «swawolna zabawa» 2. «popisy zręczności i gonitwy w jeździe konnej» 3. «sz»

probably the best jail in the world?

3 Komentarze

wybiórcza za new york timesem donosi (najwyraźniej w ramach ciekawostki) o tym że aresztowani w Kopenhadze demonstranci trzymani będą w klatkach w byłym magazynie koncernu Carlsberg, co przypomniało mi areszt w magazynie Siemensa (w Rostoku, w trakcie G8 w Heiligendamm, 2007) w którym sam miałem przyjemność siedzieć, w klatce zresztą siedziałem też w Warszawie w 2005, tym razem w garażu komendy na Belwederskiej (spotkanie Rady Europy). pomijając pewną ironię historyczną w przypadku ‚polaków’ zamkniętych w magazynie Siemensa, ciężko mi nie zwrócić uwagi na to jak mierżąca z mojej perspektywy jest w tym wypadku współpraca korporacji i policji.
nie zauważyłem jak na razie żeby którekolwiek z (korporacyjnych) mediów zauważyło jakikolwiek problem w fakcie że system więzienny jakiegoś państwa nie jest w stanie ogarnąć ilości ludzi aresztowanych w trakcie tych szczytów, („największa operacja policyjna w historii Danii” – NYT) a rządowy „greenwashing” musi się odbywać pod ochroną całych armii policjantów (chociaż nie wiem czy w Kopenhadze nie rzucono na ulice też i gwardii narodowej), za zasiekami i pod osłoną absurdalnych praw pozwalających policji aresztować każdego i za cokolwiek – w pełni oficjalnie, a nie na w pół legalnie tak jak to robią teraz…

tytuł to podsumowanie temat przez Paula z obozu. swoją drogą pewnie w piątek napisze zbiorczy tekst na temat rozpraw na których właśnie spędziłem drugi (z pięciu) dni. pewnie jeszcze dziś w nocy puszczę też tłumaczenie wczorajszego oświadczenia prasowego.

Reklamy

Written by harce

8 Grudzień, 2009 @ 21:10

Komentarze 3

Subscribe to comments with RSS.

 1. Zabawnym jest wlasnie owy paradoks, polegajacy na tym, ze politycy wciaz upieraja sie, iz reprezentuja ludzi, a w rzeczywistosci musza sie bronic przed ludzmi tysiacami policjantow. Golym okiem widac tutaj konflikt wladzy (realizujacej swoje interesy) ze spoleczenstwem, chcacym ratowac planete i swoje lokalne spolecznosci.

  Kruk

  9 Grudzień, 2009 at 10:22

 2. klatki… pierwsze skojarzenie mam z tym co pisał Bauman o zagładzie i nowoczesności. Dość dalekie skojarzenie, ale ta metodyczność, planowanie i pragmatyka źródłowo ta sama….

  jah

  21 Grudzień, 2009 at 10:19

 3. o, właśnie Baumana mi zabrakło, nie wiedziałem jak podkreślić te klatki, myślę że rzeczywiście jest to lżejszy przejaw opisywanej przez niego mentalności, czy pragmatyczności systemów, jak widać kontynuowana w czasach postmodernizmu w ukulturalnionej i pozornie ‚wydelikaconej’ formie. a swoją drogą ciekawe ile więźniów pracuje przy stadionach i drogach na euro 2012?

  Kruk, mimo wszystko jeszcze mają apatyczne poparcie ‚większości’ i na nim dryfują, chociaż też do czasu (mały wyznacznik formowania się nowych opinii – http://wiadomosci.onet.pl/2094926,135,wybierz_polskiego_polityka_roku_2009_wielki_final,item.html )

  harce

  21 Grudzień, 2009 at 13:29


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: