harce

harce 1. «swawolna zabawa» 2. «popisy zręczności i gonitwy w jeździe konnej» 3. «sz»

premier, chociaż już mi się nie chce.

leave a comment »

żeby nie było że zamilkłem po debacie z premierem – nie, nie uważam że internet odniósł wielki sukces, że premier się zreflektował, że była to debata i że jestem w stanie coś naprawdę oryginalnego na ten temat napisać. ten post jest tylko po to żeby zachować ciągłość wypowiedzi w tym zakresie, chociaż mam ważniejsze sprawy.

od siebie dodam tylko że jeśli to była debata, to debatą było też spotkanie wyborcze Tuska w Dublinie (1,2) swoją drogą miejsce gdzie dobitnie podkreślił że zrobi z Polski drugą Irlandię (aplauz), będą irlandzkie płace (aplauz) i irlandzkie ceny (głucha cisza i cichy śmiech załogi anarchistycznej). tak swoją drogą warto przypomnieć też że w sali związku zawodowego, stojącej na gruzach siedziby irlandzkich socjalistów którzy wywalczyli dla tego kraju wolność grzmiał o tym jaki socjalizm i stawka minimalna są złe. po tym drugim aplauz też opadł bo większość gości właśnie z niej utrzymywała rodziny. ale wracając do meritum:
jako że pan Tusk dalej nie wygenerował wielkiej bańki finansowej ani nie splajtował Polski (bo z Irlandii po raz pierwszy od lat Irlandczycy znowu emigrują za pracą) uznaje że nie wywiązał się z obietnicy, nie specjalnie też wierzę że z rejestrem stron i usług zakazanych będzie inaczej, ba, jestem pewien że jak bumerang wróci po małym liftingu zapewnionym przez rządowych marketingowców, o ‚pardą’, PRowców.
rząd już dawno zapomniał że ma wykonywać wolę obywateli a nie szukać metod ich dalszego podporządkowania, nie należy z ich strony oczekiwać niczego dobrego (co znaczy że można się miło zaskoczyć i nie da rozczarować), należy ich za to pilnować i ustawicznie odbierać spod ich kompetencji te strefy życia które próbują zagarnąć a gdzie ich nie potrzeba. tak na mój gust już w tej chwili jest ich sporo.

więcej na ten temat jak sądzę sensownie i sensowniej niż ja bym to teraz zrobił już dawno napisali:
Fundacja Panoptykon – „Parę Refleksji Po Spotkaniu z Premierem
– Slawkas na blogu taktycznym – „wszystko nie tak
blackouteurope.plspotkanie, prawda i po spotkaniu
Vagla (kto by się spodziewał?!) – „Po debacie: wszystko zależy od Was
– kamik poniekąd w imieniu wykopowiczów – „Debata z internautami w której internautów nie było.
– Sławomir Krempa, NoBooks – „Między efektem a czystym marketingiem czyli po debacie “Zapytaj premiera”

dla porównania można sobie też przeczytać opinię hurraoptymisty do którego jak na mój gust krytyka całej tej szopki ni w ząb nie dociera, z takich czy innych powodów. dla osób z mocnymi nerwami i nadmiarem czasu, które jakimś cudem nie wiedzą; (chyba) pełna lista relacji wisi na mediafun.

Reklamy

Written by harce

10 Luty, 2010 @ 23:48

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: