harce

harce 1. «swawolna zabawa» 2. «popisy zręczności i gonitwy w jeździe konnej» 3. «sz»

Tania papka medialna i cenzura .au

leave a comment »

Jakość treści publikowanych w serwisie wyborczej ustawicznie pikuje w dół, do tego stopnia że chyba przerzucę się na onet (mniej zredagowany strumień depesz PAP), ale to mnie po prostu zabiło:

Zrzut 1 to artykuł na bazie którego napisano artykuł w wybiórczej, poniżej tłumaczenie tekstu widocznego na grafice opublikowanej w serwisie wyborczej.

Strona Conrego usuwa odniesienia do filtru

Minister odpowiedzialny za rządowy plan cenzury sieci został przyłapany na cenzurowaniu własnej strony.

Strona główna oficjalnej strony ministra komunikacji Stephena Conroya wyświetla listę tematów łączących się z jego teką ministerialną oraz linkami do większej informacji na dany temat.

Zrzut 2 to artykuł z wybiórczej.

Australia: Program do cenzurowania sieci… ocenzurował sam siebie

Rządowy program do cenzurowania i filtrowania treści internetowych ocenzurował… informację o samym sobie na stronie ministerstwa komunikacji.

źródło

Tak, oba opisy dotyczą tego samego wydarzenia. Jak na razie żaden „program” nie cenzuruje sieci w Australii, mają oni listę stron blokowanych (unısɹ?) ujawnioną zresztą przez superbohaterów internetu – wikileaks, zawierała między innymi stronę dentysty.
Australijski artykuł donosi tymczasem o fakcie że strona ministra ukrywa z chmury zapytań (takiej jak popularne chmury tagów gdzie popularniejsze wyróżniane są większą czcionką) zwrot „ISP Filtering”. Nie jest to oczywiście sprawka „programu” ani strona ministra nie znalazła się na liście blokowanych – jest to kwestia skryptu na stronie dodanego przez jej webmastera (publikuje go The Register).

Dalej jest to istotna wiadomość, ale istotna w sposób o którym głównonurtowe media nie napiszą – australijskie strony rządowe były w ciągu ostatnich tygodni zamykane kolejnymi falami ataków ze strony Anonymouse w ramach międzynarodowej kampanii sprzeciwu wobec cenzury internetu. Uzasadnieniem ataków DDOS i demonstracji ze strony Anonymouse była chęć zmuszenia rządu do wysłuchania krytyki. Akcję potępiano jako niedemokratyczną, nieakceptowalną formę dyskusji co więcej rząd zapewniał że to wszystko jest dla dobra obywateli, chce dyskusji i oczywiście że wysłucha. Fakt ukrywania co jest częstym, czy jak można się domyślać jednym z najczęstszych, zapytań na stronie ministra jest prostym dowodem na naciski żeby dyskusją manipulować.

Reklamy

Written by harce

26 Luty, 2010 @ 00:07

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: