harce

harce 1. «swawolna zabawa» 2. «popisy zręczności i gonitwy w jeździe konnej» 3. «sz»

video z rozbratu

3 Komentarze

Szczym uprzedził mnie i opublikował już notkę na srebrnym foxtrocie podsumowującą naszą akcję video z rozbratu. Od siebie mogę dodać że miło ponownie, po 4 latach, robić video po polsku (choć zdarzył się wyjątek i ten reportaż). Ogólnie bardzo jaramy się koncepcją obin.tv i chcemy tą formułę dopracować, pogłębić i poszerzyć. Ochotę na publikowanie ‚cyklicznego video’ mamy już od dawna, ale teraz dyskusje nabrały kształtu i zyskały domenę (kupioną 9 dni przed demonstracją na rozbracie…).

Ze Szczymem robiliśmy materiały już dawniej, większość dostępna jest na tubie czyli archiwum video Organizacji Bez Interesującej Nazwy, jednak skok jakościowy jest już zauważalny a aspirujemy do miana produkcji godnej szacunku, tak w zakresie merytorycznym jak i technicznym. Jeśli chodzi o samą produkcję operatorem przez większość demonstracji (niestety poza końcówką) była osoba pracująca na co dzień dla jednej z głównych telewizji korporacyjnych, dźwięk wykonałem w miarę profesjonalnie na profesjonalnym sprzęcie, tylko z montażem nie udał się nasz plan i montażysta w Warszawie dopiero teraz dostał dysk z materiałem. Poza demonstracją kręciła mieszanka ludzi, w tym ja, a materiału mamy więcej niż jesteśmy w stanie strawić, np. mamy bardzo fajny wywiad z Krzyśkiem Królem na temat kwestii własności terenów skłotu, którego w najbliższym czasie po prostu nie damy rady ruszyć, chociaż może wypuści go lokalny kolektyw video który dostał kopię materiałów. Tu wspomnieć trzeba o pomocy i gościnie ze strony szumTv bez których trudno było by nam cokolwiek zdziałać – dziękujemy!

W ciągu paru najbliższych dni można się spodziewać jeszcze ogólnego materiału/materiałów z demonstracji, a tymczasem, prezentujemy, obin.tv na skłocie rozbrat w 4 odsłonach.

Relacje z demonstracji można znaleźć między innymi na indymediach i cia. Bardzo podziemny rap o rozbracie można znaleźć na myspace, dużo ciekawych materiałów video można znaleźć na kanale szumTV w której studiu obecnie gościmy, a jeśli nic nie nawali już jutro będziemy kręcić ciekawą sprawę sądową pareset kilometrów dalej.

W trakcie demonstracji zajęty byłem głównie pilnowaniem poziomów, co z atakującą znienacka sambą nie jest łatwe, ale ogólnie robiła bardzo pozytywne wrażenie, nie jestem w stanie ocenić ilości uczestników ale ufał bym oceną w przedziale 1-2 tysiące, w tym mocny czarny blok. Policja, której jak wszyscy podkreślają całe szczęście było mało, zwinęła z dachu ale i dość szybko wypuściła jedną ekipę która miała zrzucać transparent, były wizualizacje rzucane na miejskie mury przez Vj Majoneza, był w końcu i głośny (i bardzo wizualny ;]) finał… ogólnie pozytywnie.

[blip.tv ?posts_id=3391517&dest=-1]

rozbrat zostaje!

Reklamy

Written by harce

21 Marzec, 2010 @ 22:31

Napisane w anarchizm, indymedia

Tagged with , ,

Komentarze 3

Subscribe to comments with RSS.

 1. super…. pomysł z tv wart rozwinięcia…

  zetzero

  24 Marzec, 2010 at 10:53

 2. …. szkoda, że brak wypowiedzi ludzi i tych z drugiej strony

  zetzero

  24 Marzec, 2010 at 10:55

 3. Jedyne co nam się udało złapać w tym zakresie na demonstracji to starsza pani która się tam pojawiła, tak poza tym ludzie nie chcieli się wypowiadać do kamery… Z wcześniej mamy nagranie z szefem klubu PO w radzie miasta który już tam widzi domki, ale tak jak większości materiału nie mieliśmy jeszcze czasu ani możliwości tego opracować i wypuścić.

  Koncepcje oTv chcemy rozwijać ale stoimy przed problemem każdej produkcji video – jeśli ma trzymać jakość to potrzebne będą nam pieniądze bo żre czas i zasoby na potęgę.

  harce

  24 Marzec, 2010 at 11:54


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: