harce

harce 1. «swawolna zabawa» 2. «popisy zręczności i gonitwy w jeździe konnej» 3. «sz»

Argument na rzecz indymediów

3 Komentarze

Manifest indymedia postuluje zatarcie granicy pomiędzy publikującymi i czytelnikami, zachęca do publicznej weryfikacji wiadomości, jednocześnie uświadamiając że każda informacja może być nieprawdziwa i warto ją sprawdzić. Niestety indyk przymiera – ludzie wolą przetworzoną papkę którą ktoś inny dla nich opracuje – po co myśleć, lepiej konsumować informacje. Okazjonalnie zdarza mi się wrzucać tu różne kaczki dziennikarskie z mediów korporacyjnych, ale razem dostanie się też cia na którym postulat podania linka ze źródłem wywołuje ataki furii redaktorów….

Godzinę temu onet opublikował tekst „USA: antygejowski senator okazał się być gejem„, pół godziny później „niezależny serwis informacyjny” CIA reklamujący się hasłem „masa krytycznych jednostek” publikuje tekst „USA: antygejowski senator okazał się być gejem„, będący (legalnym jeśli kogoś to obchodzi) streszczeniem wiadomości z onetu. Dla porównania warto zajrzeć na artykuł na ten sam temat z serwisu BBC; „US anti-gay rights senator Roy Ashburn comes out„.
O ile nie jestem pewien czy artykuł bbc był źródłem to warto zwrócić uwagę na datę; „23:35 GMT, Monday, 8 March 2010”. News z przed ponad roku, serwowany jakby nigdy nic na serwisach korporacyjnych i „alternatywnych”. W razie gdyby któryś z tekstów zniknął poniżej zrzuty.

Oczywiście ten tekst to głupota, zapewne większość radykalnych ‚homofobów’ cierpi na ciężki przypadek wyparcia, ale takie dowcipy mogą też doprowadzić do wyparowania 1.14 miliada dolarów, jak 3 lata temu przekonały się pewne linie lotnicze za sprawką programu crowlującego newsy dla googla – „Automated News Crawling Evaporates $1.14B„.

Reklamy

Written by harce

13 Marzec, 2011 @ 21:01

Napisane w indymedia, internet, media

Tagged with , , , , , , ,

Komentarze 3

Subscribe to comments with RSS.

 1. 1. „Mr Ashburn said reflected the way his constituents wanted him to vote, not his ‚internal onflict’.” To troszkę kwiestionuje koncepcję „wyparcia”. Przynajmniej w ścisłym sensie psychologicznym.

  2. A dokładnie, to o jakie argumenty na rzecz Indymediów chodzi? I gdzie ten manifest (nie ma linku, nie ma…)

  Petros

  13 Marzec, 2011 at 21:14

  • ….said his votes reflected… (przepraszam)

   Petros

   13 Marzec, 2011 at 21:15

  • 1) Nie jestem psychoanalitykiem i nie znam tego pana (Rona Asmusa też nie!), stąd też „zapewne większość” a nie, „z całą pewnością wszyscy” czy „ten pan”… Żeby nie było że to gołosłowie – swoją opinię częściowo opieram na komentarzach i długich rozmowach z pewnym byłym endekiem znającym część z jeszcze działających liderów narodowców i konserwatystów.

   2) Nie chciało mi się wyszukiwać w której dokładniej o tym było bo powinienem się zajmować czym innym, dwa zasadnicze teksty o ideach polskich indymediów;
   http://pl.indymedia.org/pl/lokalne/deklaracja1.shtml
   http://pl.indymedia.org/pl/lokalne/o_indymediach.shtml

   harce

   13 Marzec, 2011 at 21:59


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: