harce

harce 1. «swawolna zabawa» 2. «popisy zręczności i gonitwy w jeździe konnej» 3. «sz»

Ewakuacja z EveryDNS

leave a comment »

Jeśli ktoś jeszcze nie zdążył uciec z everydns najszybsze możliwe wyjście to skrypt migracyjny udostępniony przez cloudflare. Udostępniony przez nich bookmarklet pozwala na zaimportowanie wszystkich wpisów z konta na everydns do ich dość ciekawej usługi, z której można je eksportować do standardowego pliku BIND chociaż dopiero po pełnej konfiguracji i po jednej domenie na raz.

fuck you dyndns

Cloudflare kreuje się na przykład preferowanego przeze mnie modelu biznesowego – zdobywania klientów jakością usługi i uszanowania własności danych, odwrotnie do dyndns.
I o ile nie trudno pogardzać dyndns który kupił i zniszczył wspaniałą usługę jaką był everydns, a obecnie próbuje wymusić haracz za migrację domen na ich system jednocześnie starając się uniemożliwić ich cywilizowane wyprowadzenie z ich „usługi”, to cloudflare też zdążyłem się zawieść… Serwis chwali się możliwością eksportu domen jednak możliwe jest to tylko po skonfigurowaniu/zapunktowaniu każdej domeny na ich usługę i nie ma możliwości masowego eksportu wszystkich domen.

Z everydnsa musiałem wynieść 1k rekordów w około setce domen, skonfigurowanie ich na cloudflare jest z pewnością mniej czasochłonne niż ręczne przeniesienie na inny dns, ale też upewnili się że mało komu będzie się chciało ruszać dalej. Dane niby są dostępne ale nie w nazbyt wygodny sposób, napewno nie umożliwiający wykorzystanie ich jako tylko pośrednika pomiędzy everydns a jakąś inną usługą.
No chyba że ktoś ma czas hacknąć ich skrypt tak żeby generował bindy albo stworzyć stosowny skrypt do ewakuacji z ich usługi ;]

Skrypt/bookmarklet nie działał mi pod firefoxem ale bez problemu poszedł na chromium.
Opcja generowania bindów znajduje się tutaj; CloudFlare.com > My websites > Settings (rozwijane menu koło poszczególnych *skonfigurowanych* domen) > DNS settings > „Export your DNS zone file”.

Zostały 3 dni do końca everydns, szkoda.

Reklamy

Written by harce

27 Sierpień, 2011 @ 11:29

Napisane w internet

Tagged with , , ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: