harce

harce 1. «swawolna zabawa» 2. «popisy zręczności i gonitwy w jeździe konnej» 3. «sz»

Boją się czy mobilizują uproszczonym wrogiem?

3 Komentarze

Na szeregu faszolskich stron pojawił się artykuł „Anarchiści wzywają Niemców na pomoc” w którym to artykuł na stronie niemieckiej antify przedstawiający historię akcji na 11 listopada staje się przyczynką do paniki, propagandowych aspiracji i wygrażania pięścią, jak to zwykle. Jak zwykle też artykuł dość liberalnie traktuje koncepcję prawdy.

Poniżej wersja z komentarzem powstałym przy okazji dyskusji na jednej z publikujących go stron, tekst oryginalnie opublikowano na serwisie nie dopuszczającym komentarzy, ja hobbystycznie „dyskutuję” na takim który pozwala i nawet jeszcze nie skasował moich wypowiedzi;

http://narodowcy.net/anarchisci-wzywaja-niemcow-na-pomoc/2011/10/14/

Dla lepszej zabawy warto też przeczytać tekst o którym mowa; Infoveranstaltung: Nazis in Polen, (automatyczne tłumaczenie)

„Anarchiści wzywają Niemców na pomoc”

Jak czytamy na stronach niemieckich bojówek anarchistycznych, grupy lewackich ekstremistów zza Odry skrzykują się, by 11 listopada atakować warszawski Marsz Niepodległości. Niemcy piszą m.in: „Naszą serią newsów chcielibyśmy zwrócić uwagę na ów problem i wezwać do wspierania naszych polskich towarzyszy w Warszawie 11 XI 2011″.

Antifa to nie bojówka anarchistyczna tylko ruch antyfaszystowski, a więc mogą w nim działać równie dobrze (i działają) osoby o zgoła nie anarchistyczny przekonaniach.
Jak seria newsów prowadzona przez serwis informacyjny przekłada się na rzekome wzywanie pomocy z Niemiec czy budowę ‘brygad międzynarodowych’? Ekstrapolacja w najlepszym wypadku.

Przypomnijmy – Marsz Niepodległości, inicjatywa zorganizowana przez młodych narodowców, po raz pierwszy przeszedł ulicami stolicy 11 listopada ubiegłego roku.

Zeszłoroczny ‘marsz niepodległości’ był pierwszym co najwyżej z nazwy, te akcje odbywają się od lat, na youtubie można znaleźć nagrania z ONRowcami dziarsko kroczącymi ramię w ramię ze znanymi działaczami neonazistowskimi przez lata 90te i pierwszą dekadę 2000, w Warszawie rok rocznie 11 listopada dochodziło do starć, ataków na skłoty itd, to niestety długa i niechlubna tradycja tzw. „ruchu narodowego” i neonazistów.

Pomimo trwającej przez ponad miesiąc nagonki prowadzonej przez media, zwłaszcza przez należące do koncernu „Agora” Metro i Gazetę Wyborczą,

Jeżeli opisywanie stanu faktycznego uchodzi za nagonkę proponuje przejrzeć publikację gazety wyborczej na temat organizowanego przez nas Antyszczytu w roku 2004, mam na myśli panikę w wyniku której zamykano szkoły, zabito dechami centrum i okolice i sprowadzono do miasta największe siły rządowe o czasu stanu wojennego.

wzięło w nim udział od 3 do 6 tysięcy osób. Marsz atakowany był jako „faszystowski” i „neonazistowski”.

3 a 6 tysięcy to niezły rozstrzał, o ile pamiętam nawet ich po marszowa propaganda z zeszłego roku aż tak nie szalała. 1 tysiąc? 1,5? To i tak były zawyżone wyniki, ale do większość artykułów na ten temat ciężko teraz dotrzeć, zgodnie z tradycją na nowo piszą historię?

Anarchiści, lewackie bojówki i organizacje homoseksualne podjęły kilka nieudanych prób zablokowania Marszu,

W wyniku tych ‚nieskutecznych’ blokad antyfaszyści maszerowali Krakowskim Przedmieściem i Nowym światem (vide tegoroczne video zaproszenie)

podczas których doszło do zamieszek i zatrzymania kilkuset lewaków.

Takie same zamieszki jak zatrzymanie kilkuset ‚lewaków’. Zamieszki czyli szarża kibiców uczestniczących w Marszu Niepodległości, tych samych którzy potem nawzajem pocięli się nożami po marszu, na antyfaszystów. Najbliżej zatrzymania kilkaset osób było kiedy policja zamknęła je w kotle, który moim zdaniem jest taktyką na pograniczu legalności i bezprawnego ograniczenia swobód obywatelskich jednak nie jest zatrzymaniem. Zresztą mnoży im się albo teleportuje to ledwie kilkaset osób.

Kilkudziesięciu, w tym „pierwszemu pederaście RP”, a obecnie posłowi z ramienia Ruchu Palikota, Robertowi Biedroniowi, postawiono zarzuty czynnej napaści na funkcjonariuszy.

Pomijając żałosne próby znieważenia Biedronia; źródło? Nie ma źródła bo i nie ma takiego zdarzenia. Osób z takim zarzutem było w sumie kilkanaście, o ile jestem w stanie to określić w tej grupie musiało znaleźć się znacznie więcej „patriotów” bo nasza grupa prawna wie tylko o paru sprawach, licząc Biedronia skończył ze standardowymi zarzutami kiedy policja chce uciszyć pobitego.

Marsz zakończył się sukcesem – w tym roku organizatorzy spodziewają się nawet ponad 10 000 uczestników.

Ba, iście bohaterskim przemarszem tylnymi uliczkami, brzegiem wisły i pod trasą Łazienkowską! Zresztą jak się później okazało trasą zawczasu ustaloną z policją.

Jak widać, anarchiści znad Wisły i Odry doszli do wniosku, że sami nie poradzą sobie z polskim patriotyzmem, dążeniem do niepodległości i narodową dumą. Niemieccy towarzysze śpieszą im więc na pomoc…

Ale przecież my radzimy sobie z naszym polskim patriotyzmem (i innymi głupimi koncepcjami) i zawsze dążymy do do niepodległości i wolności…
Gdzie komunikat o śpieszeniu na pomoc? Bo chyba go niedowidzę… Gdzie nasze prośby o nią? Pewnie na tej samej niewidzialnej stronie.

Nacjonaliści jak zwykle walczą z wiatrakami, czekam ogłoszenia o wielkim zwycięstwie kiedy zastępy niemieckiej antify nie przyjadą. Bo u nich jak zwykle wszystko prawda, jak w radiu Erewań.

Reklamy

Written by harce

18 Październik, 2011 @ 00:28

Komentarze 3

Subscribe to comments with RSS.

  1. ubaw po pachy solidny!

    Swoboda

    18 Październik, 2011 at 14:52

  2. Pustostan nacjonalistycznej propagandy tworzy zgniły przekaz, mający zniekształcić rzeczywistość. Prawicowe hordy nie są jednak w stanie sprostać postępującemu insurekcyjnemu wyzwoleniu spod ciężaru neoliberalnej machiny, przesiąkniętej faszyzmem wymierzonym w brać proletariacką i imigrantów! Rewolucyjna myśl anarchistyczna nie da się zgnieść płytkim kłamtwom, przedzierając się przez solidarnosć towarzyszy na całym świecie. No to jedziemy panie i panowie! :P

    Kruk

    22 Październik, 2011 at 20:44


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: