harce

harce 1. «swawolna zabawa» 2. «popisy zręczności i gonitwy w jeździe konnej» 3. «sz»

Helsińska i policja o 11 listopada

leave a comment »

Jakoś już nie mam siły pisać o 11 listopada, na facebooku spamuje tym tematem każdego kto patrzy, bloga jakoś odpuściłem, ale niezły kwiatek się znalazł..
HFHR udostępniła raport z 11 listopada, ale też skierowane do nich pismo policji według którego

(…) organizatorami zgromadzeń publicznych w dniu 11 listopada są osoby o skrajnie poglądach prawicowych bądź skrajnie anarchistycznych

Spektrum prawica-anarchia? Zdemaskowali grupy anarcho-insurekcjonistów które prowokacyjnie tylko udają umiarkowanych anarchistów i w wózkach pod dzieciakami chowają swoje XIX-wieczne bomby?

Jeżeli „Porozumienie 11 listopada” czyli szeroka antyfaszystowska koalicja to „skrajni anarchiści” to policji chyba brakuje punktu odniesienia, albo może wymiany np. z greckimi kolegami po fachu?

Zanim ktoś się obruszy że po prostu nie cierpię policji i po prostu się ich czepiam – tak i jest czego. Może i państwowa instytucja wpadła na to że nie zaszkodzi jej w miarę niezależny monitoring, w zasadzie godne pochwały, ale warto zauważyć że faks(?) do Helsinskiej wysłano 7 listopada rano, czyli awansem 3 dni robocze przed 11 listopada.

Inna sprawa że w aktualnej wersji raportu ktoś pomylił nazwę jednej z paramilitarnych mundurowych organizacji faszystowskich odpowiedzialnych za zwożenie setek kiboli z inną organizacją o identycznym profilu której lider publicznie chwalił ostatnio skatowanie człowieka przez faszystowską bojówkę.
Warto przy okazji zauważyć że rzeczony domorosły fuhrer został właśnie pozwany przez Helsińską;

Helsińska Fundacja Praw Człowieka złożyła zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przez Adama Gmurczyka, prezesa Narodowego Odrodzenia Polski (NOP), przestępstwa polegającego na nawoływaniu do popełnienia występku oraz publicznego pochwalania popełniania przestępstwa.

Sprawa dotyczy zajść, jakie miały miejsce po Marszu Patriotów, który odbył się 11 listopada tego roku we Wrocławiu. Kilkadziesiąt osób wtargnęło wtedy do squatu Wagenburg. Agresywna grupa niszczyła przyczepy, w których mieszkali squatersi, pozostawione na zewnątrz sprzęty, w tym zaparkowane na terenie kempingu samochody.

Większość zaatakowanych osób zdołała uciec w obawie o swoje życie i zdrowie. Jedna osoba, 34-letni mężczyzna, została dotkliwie pobita (m.in. przy użyciu pałek i kastetów) i w stanie ciężkim trafiła do szpitala.

źródło (nie da się hardlinkować – news z 27/11/2012 )

Przy okazji postanowiłem też zajrzeć co tam o 11 pisała policja, ale archiwum na ich stronie działa w bardzo ciekawy sposób i w tej chwili wyświetla posty od aktualnych do 13.11.2012 a potem przeskakuje do 27.06.2012 i idzie w dół przez jedną stronę. Archiwum pozwala też przeszukiwać po województwach, do wyboru między innymi; Europol, Szczytno, Łódź, CSP Legionowo… Województw na liście nie stwierdziłem, nie chce mi się tego ogarniać teraz.

Reklamy

Written by harce

28 Listopad, 2012 @ 11:41

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: