harce

harce 1. «swawolna zabawa» 2. «popisy zręczności i gonitwy w jeździe konnej» 3. «sz»

W odpowiedzi Wildsteinowi

leave a comment »

Na swoje nieszczęście poprzez odpowiedź Pacewicza trafiłem na kolejne ‚dzieło’ Davida Wildsteina.

Do bycia „lewakiem” poczuwam się w równym stopniu co, jak podejrzewam, autor do bycia „prawiczkiem”, niemniej pozwolę sobie skomentować ten przypływ megalomanii.

Przede wszystkim ciekaw jestem tezy o „fundamentalności niszczenia pamięci o Smoleńsku”. Sądzę że PO krytykować można z wielu perspektyw; z pozycji tak lewicowych, prawicowych jak i liberalnych czy co najistotniejsze dla anarchistycznych. Jednak niezależnie od tego twierdzenie że Smoleńsk jest dla rządu najważniejszy oznacza wyraźną ślepotę albo ignorancję wobec procesów które się za tym teatrzykiem chowają. To tak jak by twierdzić że w Hamlecie najważniejsza jest czaszka.
Co do polskiej polityki nie sądzę żeby zakłamana morda Urbana wnosiła do niej cokolwiek nowego, tym bardziej że jest jej starą twarzą która nigdy nie odeszła i nie widzę jak go miał do niej wnosić Palikot. Oczywiście też można by tu na poczekaniu odciąć się Kaczyńskim deklarującym że nie będzie premierem równolegle do prezydentury brata ani nie wejdzie w koalicję z bandytami z Samoobrony i LPR, ale to dla mnie tylko kolejna część równie żenującego spektaklu.

Ciekawi mnie też od kiedy to prawica interesuje się wykluczonymi, mam na myśli inaczej niż żeby nam coś wytknąć. Tak się składa że część z nas, anarchistów, pracuje dokładnie z tymi ludźmi; „moherami”, dzień i noc stojącymi pod pałacem prezydenckim. Różnica polega na tym że anarchiści walczą o obronę ich domów, posiłki dla ich dzieci i wnuczków, bezpieczeństwo w zakładzie pracy a nie tak jak wy próbują po ich trupach dorwać się z powrotem do władzy. „Owoce bagatelizacji obywateli” widzimy zaś niezależnie od ekipy rządowej, ekipa PO nie różni się tu niczym od ekipy PiS, obie konsekwentnie popierają rozbudowę aparat represji, byle by był kontrolowany przez nie. W metodach działania służb też nic przez ostatnich kilkanaście lat specjalnie się nie zmieniło, po prostu teraz dotknęło to i waszych pionków, tak że w końcu dostrzegliście chociaż forpocztę tego patologicznego systemu, który zresztą sami napędzacie. O stałym żądaniu zaostrzania kar ze strony PiS pisać nie będę się rozpisywać Staruch może wam wytłumaczyć dlaczego wszyscy więźniowie głosowali na PO. Oczywiście pamiętam też demonstracje blokowane przez Kaczyńskiego wbrew prawu jeszcze zanim dorwał się prezydentury, to już czysty przykład wyparcia.

Felietonu Agaty Bielik-Robson, chociaż nie ma się czym chwalić, w życiu nie przeczytałem żadnego. Następujący bełkot nawet nie wiem do kogo ma być skierowany, kręgów Krytyki Politycznej?

Niezależnie od tego Smoleńsk nie jest już dziś i nigdy nie będzie najważniejszy. Najważniejsi są ci którzy żyją, a nie cyniczne potyczki o władzę. Z każdej dziury, nierefundowanego leku i rozkradzionego majątku społecznego wyziera nie martwy prezydent ale neoliberalne reguły dogmatycznego wolnorynkowego kapitalizmu. Mieszanie do tego tematu pamięć Jolanty Brzeskiej jest po prostu perfidią i czepianiem się nośnego tematu, byle by jakoś legitymizować swoje racje. Ciężko nie mieć wrażenia że smoleńska obsesja tłumaczy wam już wszystko i zupełnie przesłania rzeczywistość i jej uwarunkowania społeczno ekonomiczne (bo przecież nie powiesz „klasowe” mimo że o to ci chodzi).

Co do reszty, masz rację – wydaje ci się. Robisz dokładnie to co chcesz robić i potrzebujesz robić. Istniejecie tylko w konflikcie, nie macie już nawet jakiegokolwiek programu pozytywnego. Kiedyś jakiś tam mieliście, teraz nie możecie istnieć bez PO, wygrana, jakkolwiek nierealna była by dla was największą klęską. Smoleńskiem ludzie się nie najedzą. Po smoleńsku nie pojadą, nie zamieszkają we wraku.

Reklamy

Written by harce

4 Kwiecień, 2013 @ 14:44

Napisane w politycy

Tagged with ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: