harce

harce 1. «swawolna zabawa» 2. «popisy zręczności i gonitwy w jeździe konnej» 3. «sz»

Narodowe Odrodzenie Polski

leave a comment »

Na potrzebę dyskusji miałem okazję ponownie przebić się przez dokumenty ideowe Narodowego Odrodzenia Polski, nie żebym polecał ale jest to ciekawa lektura. Z góry zaznaczam, poniższe to notatko-paszkwil który popełniłem żeby odreagować siermiężność tekstów które go sprowokowały, nie porządna analiza do które potrzeba by politologa, najlepiej odpornego psychicznie.
Całość dokumentów ideowych oparta jest na ciekawych przesłankach typu „odwiecznej kultury łacińskiej” – zdecydowanie lepszej od tej zgniłej homo-greckiej, „odwiecznego chrześcijaństwa” – istniejącego od 1 wieku ne., „prawo naturalne” które NOPowcy zapewne sobie spisali i w końcu „korporacjonizm” oparty na przekonaniu że „pracownicy i właściciele mają identyczne cele oraz interesy” i dlatego kiedy przejmie władzę NOP będzie lepiej, a teraz jest źle bo… żydzi!?.

Sporo jest też deklaracji typu absolutnego poszanowania własności prywatnej i w bliżej nie określony sposób oddania pracownikom bliżej nie określonej ‚własności’ miejsc pracy, jest o godnych warunkach pracy, którą to kwestie działacze NOPu realizują jak rozumiem ganiając facetów którzy chcieli by się trzymać za ręce? Ale to pewnie w ramach poszanowania praw każdego człowieka które deklarują. No chyba że ktoś łamie ‚prawo naturalne’, więc może NOP zapobiegł by łamaniu prawa naturalnego gdyby opublikowali jego kopię i najpierw wystawiali pouczenia albo coś? No i sprecyzowali czy to prawo naturalne to aby nie ich autorska interpretacja chrześcijaństwa, bo jak na mój gust to co najwyżej poważnie brzmiące uzasadnienie czego tylko się zechce. No i oczywiście bajki o narodzie i państwie, jakoby „naturalnych” formach organizacji ludzkiej (które kształciły się w 18 wieku…). Myślałem że to ja jestem słaby z historii, całe szczęście zawsze jest jakieś dno na które można spojrzeć z góry.

Ciekawa organizacja potrafiąca przeczyć samej sobie w jednym paragrafie czy nawet zdaniu. Pada tam parę szczytnych (powszechnie uważanych za socjalistyczne) haseł, owszem w końcu to „3 droga”, ale wszystko podlane jest polewą narodowo-bogoojczyźnianą do stopnia absurdu i zaprawione relatywizmem i rewizjonizmem historycznym o który nieprzygotowana psychicznie osoba z jakąkolwiek znajomością historii mogła by się zabić.

Reklamy

Written by harce

23 Luty, 2010 @ 17:58

Napisane w antyfaszyzm, politycy, związki

Tagged with , ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: